Wpis z mikrobloga

#neuropa #warszawa

Pod Pałacem Kultury stanął wielki biały samolot. Będzie się tam mieścił prawdopodobnie bar orientalny z alkoholem. Właściciel po prostu lubi samoloty.


http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,22083021,pod-palacem-kultury-stanal-model-bialego-samolotu-wiemy-co.html
Pobierz BongoBong - #neuropa #warszawa 

Pod Pałacem Kultury stanął wielki biały samolot. B...
źródło: comment_z8JErsijbf9avjF6Z9kRUDvCU57ip2oe.jpg
  • 22
Na terenie polski są już bary czy restauracje w samolotach. Wszystkie mają jedną wade, jak jest ciepło i świeci słońce w blaszanym samolocie po prostu nie da się przebywać z powodu duchoty i wysokiej temperatury, podobnie jak wejście do samochodu zaparkowanego na słońcu. O ile można zrobić stoliki dla klientów obok samolotu to i tak personel czy kucharz stojąc 8 godzin nad rozgrzaną kuchnią wyjedzie z tego samolotu nogami do przodu prosto
@krzynek: przykładowo można go wyjąć z obudowy i odpowiednio zamontować w atrapach silników, dałoby to efekt obracających się wirników, pomysłów by zrobić to estetycznie jest wiele
@metrom: bardzo fajne rozwiązanie z tymi silnikami, ale w sumie i tak pozostaje szereg problemów z restauracją w samolocie. Pomimo wyciągu nad kuchnia pewnie każdy klient będzie wychodził przesiąknięty zapachem jedzenia (jak studiowałem mieliśmy mały bufecik na uczelni i na zajęciach zawsze było czuć kto był na przerwie w bufecie :> ),
Toaleta - przepisy sanitarne pewnie jej wymagają w restauracjach, nie wiem jakiej wielkości jest zbiornik na wodę oraz na
@krzynek: jasne że znajdzie się szereg niedogodności natury technicznej gdyż nie jest to zwykły lokal ale myślę że dla sprawnego projektanta nie są to problemy nie do rozwiązania, drzwi można przeprojektować, kanalizację dociągnąć w sposób nie rzucający się w oczy, kwestia pomysłowości. Mi pomysł sam w sobie tak średni się podoba, samoloty są projektowane by upchać jak najwięcej ludzi na jak najmniejszej przestrzeni, generalnie są ciasne i sprawia mi dyskomfort podróżowania
@krzynek: W tym to średnio ale gdyby ktoś kupił jakiś nowszy samolot to tam problemu już takiego nie ma. Można klimę wrzucić np. w miejsce po generatorach prądu a dystrybucje powietrza zrobić oryginalnymi kanałami.

Tak samo jakieś instalacje typu kanalizacja itp.. Odpalić oryginalne i co jakiś czas po prostu to opróżniać.
@metrom: W Polsce restauracje głównie są w "ciasnych" samolotach. Tu-134, Ił-18, chyba też Ił-14.
Gdyby taką restauracje zrobić np. w 767 lub 747 jak w innych krajach (jest np. hotel w 747) to tam miejsca byłoby więcej niż w niejednej restauracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)