Wpis z mikrobloga

Wypowiedź Macieja Bodnara która wyjaśnia kilka porusznych tu kwestii

Nie tak to wszystko miało wyglądać, cholera... Chciałbym coś napisać po tym weekendzie, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Przed nami jeszcze dwa ciężkie tygodnie i o nich musimy myśleć przede wszystkim, a teraz walczymy jeszcze w imieniu Petera i Rafała.

Niestety kolarstwo jako sport bywa brutalne. Kraksa Rafała pokrzyżowała jego i nasze plany. Rafał opowiadał, że nie do końca wie, jak to się stało. Z Rafałem był Jay, ja czekałem na niego zjeżdżając spokojnie z góry, żeby potem pomóc jak najwięcej na płaskim. Przez cały czas z dyrektorami i Rafałem mieliśmy kontakt drogą radiową. Rafał długo korzystał z pomocy doktora przy samochodzie a potem nadal się nie poddawał. Jeszcze na następnej górskiej premii HC jechał tak mocno, że gdy przechodził zawodników - nie mieli szansy przetrzymać mu koła. Ja też nie dałem rady! Z przodu mieliśmy Pawła i Emu, którzy cały czas byli w pogotowiu, bo nadal nie wiedzieliśmy, jak rozwinie się ta sytuacja. Na zjazdach Rafałowi było ciężko, więc gdyby jechał wolniej pod górę - ciężko byłoby zmieścić się w limicie. A teraz to już nie jest ważne. Po prostu szkoda.

Patrząc na wczorajszy etap myślę, że Rafał byłby bardzo, bardzo wysoko za dwa tygodnie - wcześniej już też to mówiłem. Ale wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze - sam wiem o kraksach niestety sporo... Rafał nie ma nic złamanego i to takie małe szczęście w nieszczęściu. Jak go znam, wróci z przytupem i jeszcze silniejszy. Co nam pozostało? Tour się wczoraj jeszcze nie skończył, choć domyślacie się jakie jest morale w zespole. Postaramy się wykorzystać wszystkie sytuacje, jakie będą nam dane. Trzymajcie kciuki za naszą szóstkę!

#kolarstwo #rafalmajka #tdf #tourdefrance
  • 4
@MichaelT128: Jaroński odświeżał Twittera. Baranowski od Wojtasa dowiedział się na początku tyle że jedzie dalej (to co na Twiterze) i że nie wiedzą co się z nim dzieje i gdzie jedzie. Przynajmniej tak to pamiętam, ale byłem pod-adrenalinowany to mogę źle pamiętać :)
@cult_of_luna: Z tego co kojarzę, to Baranowski od Wojtasa miał dwie informacje. Najpierw ta o potwierdzeniu upadku i jechaniu dalej, a później o poważnych obrażeniach i sporych ubytkach na skórze. Wiem też, że podał to zanim jakiekolwiek info o obrażeniach Rafała pojawiło się na Twitterze. Wiadomo, że to wręcz nierealne, żeby ekipa nie wiedziała co jest z Majką, ale cisza w eterze była dosyć zastanawiająca.
@tududutududu:
Co do wypowiedzi Bodnara,