Wpis z mikrobloga

#szpital #medycyna #ratownikmedyczny

Tak czytam sobie te tagi. Czy jest jakiś sposób, żeby wykluczyć patusow, alkusow, nie pracujacych żuli z publicznej służby zdrowia? Przecież to jest dramat kupa pieniędzy, czasu i wysiłku lekarzy, ratowników idzie na ratowanie zulerni.

Wyleczą, zleca badania, umyją a ten #!$%@? dalej pójdzie chlac. To nie ma sensu, normalni ludzie przez to tracą. Ktoś może zapytać co mamy robić? Pozwolić im zdechnąć na ulicy? I tak zdechną za chwile. Wyjdą i znowu będą chlac zmywacz do paznokci. To nie ma żadnego sensu jedyne wpływy do budżetu to jak od święta kupią tanie wino za 5 zł z czego wróci może 2 złote. Co myślicie?
  • 26
@Kajmel: To zapraszam na wolontariat na SOR, sam wykażesz się empatią (możesz bez problemu przyjść jako salowy i popracować, nikt ci z tym problemów nie zrobi). Jak sam poprzez pracę i podatki będziesz płacił za to, że ci matkę od #!$%@? zwyzywają i spróbują #!$%@?ć to zmienisz światopogląd i empatia szybko minie.
@tahti: Od 3 lat, odkąd zacząłem studia robię wolontariat na Sorze. Znam warunki, raz doszło do rękoczynu między mną a tzw. żulem. Więc Twój argument jest tutaj nie na miejscu.

Empatia minie? Czy ty jesteś normalny? Ja rozumiem że w Polsce jest jak w lesie i nie ma testów psychologicznych przed studiami medycznymi jak i nie wywala się studentów z innych powodów niż niezdanie egzaminu. Niestety w tej sferze polska edukacja
@mistrz_tekkena: Alkoholizm to duży problem w Polsce. Na szczęście raczej się zmniejsza niż zwiększa. Sporo żuli wygenerował "upadek" socjalizmu, bo nie mogli chlać w pracy i stracili chałupę, bo zrobili porządek z melinami w blokach. U mnie na starej klatce były jednocześnie trzy na 12 kondygnacji, teraz zero, wszystkich eksmitowano, a podczas PRLu byli nie do ruszenia latami.
@tahti: @The_Starfish:

jeśli płacą składkę mają takie same prawo do świadczeń jak każdy inny człowiek

no o ile nie są zarejestrowani jako bezrobotni to nie ma ich w systemie eWUŚ i widnieją jako nieubezpieczeni w szpitalach i wtedy muszą zapłacić.

Nigdy nie wiesz jaka historia się kryje za takim człowiekiem.

to raczej nie wynika z tego że są żulami,a z niskiej świadomości powagi uzależnień w Polsce. Nikt nie chce tego