Wpis z mikrobloga

Spędzał ktoś wakacje w Pieninach? Okolice Trzech Koron, Sromowce Niżne. Chciałabym wiedzieć jak jest tam z natężeniem ludzkim. Rok temu byliśmy w Bieszczadach, na Tarnicy był lekki tłok ale do zniesienia, na innych szlakach szło się równolegle może z 4 osobami więc luz. Boję się że w Pieninach może być jak w Tatrach, jakieś doświadczenia?
#gory #polska #podroze #pieniny
  • 6
Byłam w Sromowcach Niżnych jakieś 2-3 lata temu w sierpniu, pod namiotami. Na szlakach nie było wielkiego tłoku, przynajmniej tego tak nie odczułam, chociaz Trzy Korony same w sobie mają wzięcie i tam na szczycie chcąc wejść na platforme widokową trzeba było... stanąć w kolejce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Achaa: Byłem tydzień chyba 2 lata temu w sierpniu. Na Sokolicy luźno po padało, na Trzy Korony kolejka na jakieś 20min, na przełęczy pod 3 Koronami jakieś wycieczki szkolne i hałas. Na spływie jak to na spływie. Za to fajnie i w miarę pusto było we wschodniej części - tam gdzie Wysoka, bardziej od strony Szczawnicy.
@Achaa: Tłok, a na sam szczyt, tam gdzie ta metalowa kładka, trzeba czasami odstać swoje w kolejce. Tak jak pisali poprzednicy, polecam Małe Pieniny - Wysoki Wierch, Wysoka przez Wąwóz Homole itp. Wakacje niestety rządzą się swoimi prawami.
@Achaa w weekendy jest mnóstwo ludzi zarówno w małych jak i właściwych Pieninach. Poza weekendami jest średni ruch. Na pewno odradzam wyjazdy ze Szczawnicy w niedzielne popołudnia. Ogromny korek od początku Szczawnicy do ronda w Krościenku.