Wpis z mikrobloga

Siema mircy z #motoryzacja, mam problem z immo w starej lagunie i chcę go #!$%@?ć, wyczytałem że można zastosować emulator immo, da radę samemu to ogarnąć czy lepiej nie, i czy ktoś potrafi rozszyfrować po serii czy mój sterownik Siemensa to Fenix 5, bo nie mogę znaleźć 100% info. Nie jestem na bakier z elektroniką więc coś tam bym sam potrafił tylko potrzebuję ukierunkowania bo na forach jest porażka
Ewentualnie jak ktoś z #rzeszow zna kumatego gościa co mi to ogarnie, bo byłem u dwóch, coś #!$%@? robili ale dalej jest to samo, widzę że nawet śrubka od sterownika nie była odkrecana więc pewnie próbowali jakichś chałupniczych sposobów na obejście
Pobierz
źródło: comment_8IT6UB8EhFUwZiB0dNmpAOUjn1JIMZC7.jpg
  • 10
@metrom emulatory sa gotowe, lutujesz w odpowiednie miejsce i ma grac. Nie wiem co to za wersja. Ale autotronika ma taki ktorego sie nie lutuje tylko przyklada ktorys pin do ktorejs procka, pare razy zaplon on off (tak mniej wiecej) i immo zdjete. Mam takiego i zawsze dziala. Nie pamietam jak tu ale czasem trzeba jeszcze pin lub kabel od lini kodowej immo odciac. Wejdz na strone autotroniki, oni w dziale download
@mickovsky: dzięki wielkie, widzę że mają wszystko fajnie opisane, zasiadam do lektury, najwyżej jak #!$%@?ę siemensa to kupię drugą taką lagunę bo grosze watra( ͡º ͜ʖ͡º) nie jesteś gdzieś z podkarpacia czasem? widzę że udzielasz się pod #motoryzacja i jesteś dość ogarnięty a brak mi tu w okolicy kumatego mechanika
@franek_w: jak rzuciłeś temat to może byś coś podpowiedział? za pomocą emulatora mam mniej więcej ogarnięte co i jak, ale znalazłem jakiś filmik gdzie dwóch Czechów używając przełącznika coś tam robią ale ciężko ich zrozumieć co i jak, szukam ale byłbym wdzięczny za jakąś drobną podpowiedź
we wtyczce odcinasz pin 37 jesli masz motor 1,4 albo 1,6 lub 35 jesli masz 1,8 lub 2.0 , potem dobierasz sie do eepromu /flasha w komputerze i zwierasz pin 22 lub 23 do masy az uslyszysz pompke paliwa.
tyle.