Wpis z mikrobloga

#kino #ogladajzwykopem
cześć Mireczki i Mirabelki! Z racji tego, że nadeszły wakacje, mam więcej czasu, więc chciałabym po pracy nadrabiać zaległości związane z kinematografią światową. Nie jest dla mnie istotny kraj, w którym film został wyprodukowany, musi posiadać dwie cechy:
1. Ma być dobry
2. Kino lat 40,50,60,70,80-tych, ewentualnie nowsze produkcje, ale naprawdę drogą wyjątku.
Jeżeli macie jakieś propozycje filmów, które są naprawdę warte obejrzenia, to proszę, dajcie znać.
  • 13
#kino #ogladajzwykopem

cześć Mireczki i Mirabelki! Z racji tego, że nadeszły wakacje, mam więcej czasu, więc chciałabym po pracy nadrabiać zaległości związane z kinematografią światową. Nie jest dla mnie istotny kraj, w którym film został wyprodukowany, musi posiadać dwie cechy:
1. Ma być dobry
2. Kino lat 40,50,60,70,80-tych, ewentualnie nowsze produkcje, ale naprawdę drogą wyjątku.
Jeżeli macie jakieś propozycje filmów, które są naprawdę warte obejrzenia, to proszę, dajcie znać.
Podbijam 12 gniewnych
@pieetka: Obywatel Kane, Casablanca, Sokół maltański, Siedmiu samurajów, Rashomon, Ben Hur, Północ - północny zachód, M jak morderstwo, Okno na podwórze, Buntownik bez powodu, Ścieżki chwały, Zabić drozda, Dziecko Rosemary, Persona, Psychoza, Lolita, Spartakus, Doktor Strangelove, 2001: Odyseja kosmiczna, Święta góra, Lokator, Głowa do wycierania, Żądło, Stalker, Hair, Chinatown, Rocky Horror Picture Show, Monty Python i Święty Graal, Żywot Briana, Sens życia wg Monty Pythona, Czas apokalipsy, trylogia Mad Maxa, Lot
@pieetka:

Lew w zimie 1968, Tron we krwi, Ran, Dersu Uzała, Dzień szarańczy, Wielki sen (z Boggartem, nie z Mitchumem), Sieć 1976, Bulwar Zachodzącego Słońca, Werdykt, Coś, Obcy, Mysz która ryknęła, Skarb Sierra Madre, Biały kanion, Dama z Szanghaju, Agresja 1972, Rok niebezpiecznego życia, Mucha, Mój własny wróg, Obława 1966, Dwa oblicza zemsty, Pewnego razu na Dzikim Zachodzie.

w ramach wyjątku: Pogrzeb 1996 - najbardziej niedoceniany film mafijny w historii.
@hacerking: Gatunkowo się nie określę, bo w każdym znajduję coś, co mnie przyciąga. Podrzuć coś, co mocno skupia się na ludzkiej psychice i trochę sponiewiera mi umysł. Może być starszy, kraj produkcji czy język nie grają roli.

Tag ogarnę, dzięki :)