Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem.

Od dziś jestem posiadaczem telewizora SAMSUNG UE43KU6000. - 4K HDR
Tak wiem że takich tematów było mnóstwo ale z racji tego że od dziecka pcmasterace to muszę zasięgnąć rady konsolowiczów.
Przechodząc do meritum - chcę kupić konsolę i od dłuższego czasu zastanawiam się czy postawić na Xbox One S czy jednak wybrać poczciwe PlayStation 4 Slim.

Za PS4 przemawiają ciekawe exclusiwy, szeroki rynek używek, więcej graczy z EU
Za Xbox One S - EA Access, gierki z 360 działają na One, "4K", ciekawe tytuły w Xbox Gold

Głównie chce grać online dlatego też jestem ciekaw na której z konsol jest większa populacja graczy z EU, na której łatwiej znaleźć serwery do gier etc.

Jak sprawa wygląda z działaniem gier na obu konsolach, słyszałem że na Xbox niektóre gry są w niższej rozdzielczości niż na ps4.

Na PS4 Pro mnie nie stać bo chce kupić jakąś godziwą używkę więc PS 4 pro odpada.

Kolejne pytanie kupując grę używaną która posiada multi mogę w nią grać czy standardowo są tam kody do gry online które są wykorzystane w 99% używek.

Czy filmy w 4K nagrane z PC działaja na Xbox one S :D?

Czy Netflix 4k działa również na ps4?

#xbox #xboxone #ps4
  • 12
@toxek: do 4K HDR trochę szkoda xone S i PS4 slim - i tak będziesz mial w NAJLEPSZYM wypadku 1080p. Na one gry często działają w 900p.

Co do populacji graczy, raczej bez różnicy, zarówno psn jak i xlive maja ogromna populacje graczy na całym swiecie, także eu.

Co do kodów online, kupując używkę nadal możesz bezproblemowo grać online, ewentualnie tracisz jakieś bzdurne preorderowe bonusy itp.

Wg mnie najlepszym wyjściem byłoby
@thebridgetoniflheim: To może porzucę rozkminy o konsoli i zostanę przy PC,
jednakże głównie chodziło mi o chwile kiedy faktycznie nie mam ochoty grzać tyłka przed monitorem komputera tylko wolałbym ciepnąć się na kanapę i coś popykać to jest własnie ten plus konsoli :)
@olgierd420: 99% to PCMaster... :P więc nie patrze na znajomych a tak jak pisałem wyżej chodzi o to że jak wrócę styrany po siłowni to mógłbym na chillu w coś pograć :)
@thebridgetoniflheim: i chodzenie żeby coś przestawić w grze od steam linka do pcta, miałem - nie polecam, szkoda czasu i pieniędzy na steam linka i ten ich kontroler

@toxek: różnie śmiga zależy z czego masz ściany w moim przypadku była to ruletka, po kablu dobrze streamuje, po wifi to szkoda nerwów
@autowired: to u mnie byłoby podobnie rwało by na potęgę etc.. Ehh to chyba faktycznie jedyna opcja wywalenie kasy na konsole tak jak początkowo myślałem ale nadal nie wiem na które ;p