Wpis z mikrobloga

Gdy do tej pory jeździłem na starym 6-letnim góralu na tourneyach itp z przerzutkami 3x7 to jak kupię fitnessa z przerzutkami 1x9 odczuję różnicę w prędkości jazdy na płaskim terenie? Czy jednak prędkość i wygoda będzie porównywalna? Trasy jakie jeżdżę to 40km po asfalcie. Jak myślicie?
#rower #rowery
  • 5
@belzeb: różnica w prędkości wynika nie z ilości przełożeń czy klasy osprzętu a wielkości blatu i najmniejszej koronki na kasecie. Klasa osprzętu daje ci szybsza zmianę a ilość przełożeń większą elastyczność i lepsze stopniowanie. Swoją drogą @fixie poleca jeden blat do turystycznej jazdy szosą
@GratisAgd: nie jestem autorytetem i wyrocznią, mi się jeździ na 1x11 42/44 + 11-42 doskonale po szosie, czego dowodem jest, że zamiast na normalnej szosie, pojechałem na tym z Opola do Warszawy.
@Nomadus: @GratisAgd: @fixie: sprawdziłem zatem ząbki na korbie i kasecie(raczej wolnobieg) i przedstawiają się następująco: Korba 24-34-42 a wolnobieg 14-28 i jeżdzę głównie na przełożeniach 42-14 na dodatek na oponach 26 (całe życie w błędzie). Więc chyba przy tej samej kadencji na przełożeniach 42-11 w fitnesie i oponie 28 pojadę szybciej? :)