Wpis z mikrobloga

Przy ubezpieczeniu samochodu jest różnica kto będzie jego właścicielem a kto współwłaścicielem?

Chodzi mi konkretnie o to, że niebieski ma 60% zniżki, bo jest współwłaścicielem auta od kilku lat. Ja nigdy żadnego auta zarejestrowanego na siebie nie miałam. Załóżmy, że kupujemy razem auto - ja jestem właścicielem, niebieski jest współwłaścicielem. Składka będzie taka sama jak gdyby on był właścicielem a ja współwłaścicielem (przy założeniu że jesteśmy zameldowani w tym samym miejscu, bo wiem że to też ma znaczenie)?

#ubezpieczenie #auto #oc
  • 9
@Azai: No elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma znaczenia kto będzie właścicielem, kto będzie współwłaścicielem. Ważne jest podawanie danych przy ubezpieczeniu auta np. gdy niebieski jest współwłaścicielem i ma zniżki, to wtedy z niego się robi głównego kierowcę (umownie oczywiście) i jego zniżki się zaciągają. W innym TU pytają o głównego właściciela i współwłaściciela i zaciągają korzystniejszą historię ubezpieczenia. Więc jak przyjdzie czas ubezpieczenia, to adres
@mfind: to jakim cudem dostałem kiedyś do dopłacenia (co zreszta do dzisiaj mi przysyłają), że byłem współwłaścicielem bez zniżek i z tego tytułu było większe ryzyko za okres, który minął, dlatego mam dopłacić 600 zł?
@mfind: @SuperUbezpieczenia_Pl: nie mam na razie auta, to jest teoretyczna sytuacja, zamierzam je kupić. Rozważam które z nas powinno widnieć w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel, a które jako współwłaściciel. żeby było korzystniej. Jesteśmy zameldowani w różnych miejscach, ja w mieście, on na wsi pod tym miastem ale faktycznie mieszkamy na wsi i samochód będzie nocował w garażu na ogrodzonej posesji.

Jeśli nie będzie jakiejś znaczącej różnicy, to wygodniej jest mi
@Azai: wiadomo, że blachy inaczej wyglądają, ale różnica w cenie może być :D

podbijajcie śmiało na priv, jak już będziecie pewniak :)

Pozdrowienia dla Was :)