Wpis z mikrobloga

Witajcie!

To mój pierwszy wpis na Wykopie, dlatego chciałbym się przywitać oraz zapowiedzieć nową inicjatywę. Wiem, że wielu z was podoba się forma treści z pod tagu #unknownews i uznałem, że warto przygotować podobne podsumowanie ze świata sportu, które będę publikować pod tagiem #abuchatsport. Jeżeli spodoba Ci się forma i treść poniższego zestawienia to proszę zostaw plusa!

SPORTOWY RAPORT DNIA

KRAJ

1. Jerzy Janowicz pokonał w 2 rundzie Wimbledon wyżej rozstawionego rywala L. Pouille 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), 3:6, 6:1.

2. Przemysław Karnowski zmienił klub w Lidze Letniej. W pierwszym meczu dla Orlando Magic zagrał 25 minut zdobywając 14 punktów i 5 zbiórek.

3. Zakończyła się saga transferowa z udziałem Krzysztofa Mączyńskiego, zawodnik podpisał dwuletnią umowę z Legią Warszawa. Wisła Kraków zarobi na transferze 400 tys € + ewentualne bonusy.

4. Dawid Kownacki przenosi się do zespołu Linettego i Bereszyńskiego - U.C. Sampdorii. Włosi zapłacą za Polaka 4,5 mln € + bonusy donosi Gianluca Di Marzio.

5. Dzisiaj polskie zespoły grają mecze rewanżowe w I rundzie eliminacji Ligi Europy. O 17:00 Lech zmierzy się z Pelister, a o 20:30 Jagiellonia podejmie Dynamo Batumi. W pierwszych meczach odpowiednio poznaniacy wygrali 4:0, natomiast Jagiellonia skromnie pokonała rywali 1:0.

ŚWIAT

6. Prawdziwa bomba spadła z Manchesteru United. Jak podają wszystkie media na wyspach, Everton zaakceptował ofertę Czerwonych Diabłów opiewającą na 75 mln funtów za Lukaku! Transfer ma zostać sfinalizowany do niedzieli, kiedy to drużyna wyrusza do USA przygotować się do sezonu.

7. Arsenal oficjalnie zaprezentował Alexandre Lacazette! Francuski napastnik kosztował zespół Wengera 52 mln funtów, co stanowi rekord klubu.

8. Sky Sports informuje, że transfer Diego Costy do Atletico Madryt jest coraz bliżej. Oczekuje się, że oficjalna oferta wpłynie do końca tygodnia i będzie opiewać na mniej więcej 35 mln funtów.

Do usłyszenia jutro

#witamsie #sport #pilkanozna #tenis #koszykowka #transfery
  • 10
@AbuchatSport:
Spoko, proponuję byś boldował nazwy zawodników, drużyn. Człowiek szybko zobaczy czy ma to czytać, czy już o tym wie.

I co do 8 - kiedy transfer? Przecież Atletico nie może rejestrować zawodników,