Wpis z mikrobloga

Jak lubię serię "Powrót do przyszłości" tak zawsze rozwala mnie brak logicznego myślenia u głównych bohaterów, z których jeden jest podobno geniuszem. Jak to możliwe, że taki geniusz utknął gdzieś w przeszłości, bo mu się wehikuł popsuł nie mam pojęcia.
W takiej sytuacji ja po prostu wziąłbym łopatę, poszedł w jakieś ustronne miejsce znalazł jakieś charakterystyczne drzewo, i wykopał spod niego wszystkie potrzebne części zamienne i narzędzia. Potem naprawiłbym wehikuł, wrócił do swoich czasów, przygotował potrzebne części i narzędzia. Następnie cofnąłbym się do dnia poprzedzającego awarię i zakopał wszystko pod tym charakterystycznym drzewem. I już. Problem solved.
Z tego samego powodu domyślam się, że podróże w czasie raczej nie istnieją, bo już dawno bym odwiedził sam siebie z listą bitcoinowych portfeli i instrukcją jak wykorzystać tą kasę, na patenty i stworzenie technologii na potrzeby podróży w czasie.

Jako dodatek do przynudnego wpisu śmieszny obrazek z podróżą w czasie. ;]

#glupierozkminy #heheszki
wodzik - Jak lubię serię "Powrót do przyszłości" tak zawsze rozwala mnie brak logiczn...

źródło: comment_ED3s1e1hOjwajQ7vQhV8Vlw3RKHOGtcV.jpg

Pobierz
  • 4
@wodzik: paradoks czasowy, jakbyś się cofnął w czasie by podrzucić rzeczy potrzebne do naprawy maszyny, to nie potrzebowałbyś się w kolejnej iteracji czasowej przenosić w przeszłość podrzucić części, a co za tym idzie części znikną i tak od nowa.
@brzydki_ork: Dlatego musiałbym podrzucić te części. Podejrzewam, że jeśli bym ich nie zostawił, to by znaczyło, że części pod drzewem zmaterializowały się z niczego, co wg logiki PDP powodowało by paradoks niszcząc wszechświat. Ja przynajmniej wolałbym nie ryzykować i jednak się cofnąć i je zostawić ;)
@wodzik: ale nie masz pewności kiedy je zostawiłeś, a jak zostawisz wiadomość z przyszłości odnośnie tego kiedy zostawiłeś części, to ta wartość będzie się zmieniać i powodować coraz to nowe odchylenia w czasoprzestrzeni (twoje życie wygląda inaczej, bo wiesz kiedy masz zostawić części i napisać kartkę) te odchylenia spowodują powrót wielu twoich kopii w tym samym okresie (wiesz kiedy powinieneś zostawić wszystko, ale każda iteracja powoduje powstanie nowej linii czasowej), co