Wpis z mikrobloga

Z rok temu zaktualizowałem moją #xperiaz3compact ( #xperiaz3 ) do Androida 6.0 przez OTA i zrootowałem bez odblokowywania bootloadera. Mam w tej chwili MM .575 i już nie mam cierpliwości do powiadomienia o dostępnej aktualizacji, a w sumie nowsza wersja systemu by się przydała - chociażby dla poprawek bezpieczeństwa.

Jaka jest najnowsza wersja softu, skąd ją ściągnę i czy wgram ją jako zip przez zmodowane recovery (chyba TWRP, dawno nie odpalałem)? Chcę stocka z rootem (+ xposed), żadne tam cuda których pełno na XDA. Właściwie to gdzie sprawdzić najnowszą dostępną wersję softu?

#xperiaz3 #xperia #sonyxperia #android
  • 11
@aso824 Nie bedzie nowego andro na ten telefon stockowego, bo qualcomm nie wypuscil sterownikow dla tego procka nowych. Oryginalne romy sie wrzuca flashtoolem.
@Quazu: ale ja nie mówię o aktualizacji do N, tylko aktualizacji softu w ramach MM - jak puszczę to przez OTA, to o ile w ogóle przejdzie, to stracę roota, a nie wiem jaki soft dostanę i czy jest exploit
@Quazu: No niestety update poprzez systemowy OTA nie chce mi przejść. Mam pobieranie, restart, animację serwisową, bootuje się normalnie i... nic :x TWRP przeszkadza? Da się to jakoś zrobić prócz wipe i flash na przykład tego?
Mam już tyle appek z danymi że szkoda by mi było robić full wipe.
@aso824: OTA nie działa na odblokowanym bootloaderze i zmienionym recovery, bo nie zweryfikuje systemu jako oryginalny. Jak chcesz stocka, to zassaj obraz .ftf i wgraj go flashtoolem.
@Quazu: bootloader mam zablokowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) może flash ZIPa z zalinkowanego przeze mnie wątku bez robienia wipe? W końcu to tylko update 575 -> 291 czyli bezpośrednio, bez pomijania jakichś wersji
@Quazu: Fakt, w tych nowych telefonach to ciężko uceglić, nie to co kiedyś takie HTC Dream ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To napiszę po zrobieniu backupa i flasha czy sukces czy porażka.
@Quazu: Sukces, chociaż wyskoczyła mi ikonka NFC na pasku statusu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kalibrator System UI nic nie ma na ten temat, może Xposed coś ma.
Niemniej dzięki za pomoc ( ͡ ͜ʖ ͡)