Wpis z mikrobloga

  • 0
@Januszek_z_Koluszek123 A jak ktoś tutaj kiedyś pisał, że vega to będzie fury w niższym procesie to ktoś inny zaczął wywód, że przecież nowe instrukcje, nowa architektura, nowe funkcje. Aż chce się powiedzieć, że jak zwykle w kartach amd, dużo zapowiedzi, niby rewolucja a potem się okazuje, że jednak nie. Nie jestem rozczarowany, bo ja na ich dziale GPU postawiłem krzyżyk po polarisach i niczego dobrego się po nich nie spodziewam. Kibicuje za
  • Odpowiedz
nowa architektura


@Variv: od serii HD6000 jest to w dalszym ciągu GCN, żadna nowa architektura tylko ewolucja tego co znane ;)
Byłbym w stanie wybaczyć AMD taką wydajność jakby zabrali karta pobierała prądu mniej o tą jedną wtyczkę 8-pin.
A tak to prędzej widzi mi się DDR5X na Volta niż HBM na Vega
  • Odpowiedz
@Januszek_z_Koluszek123: Albo wypuścili fałszywki do zasłony dymnej, albo przenieśli Fury do niższego procesu albo tam siedzi po prostu podkręcone Fury w nowej obudowie i z nowym biosem.
Jest taki procek AMD PRO A12-8870 w 28 nm który ma bardzo podobną wydajność jednowątkową co Ryzen 1800X w 14 nm.
  • Odpowiedz
  • 0
@Januszek_z_Koluszek123 Nawet jeśli będzie to stabilna, powtarzalna wydajności gtx 1080 to przy tym poborze prądu to jest jednak trochę porażka. Jedyne co by mogło uratować vega rx to atrakcyjna cena ale ze względu na droga pamięć raczej się jej nie spodziewam (choć teraz i tak to są ceny GPU zawyżone przez koparki ). Ta karta jest spóźniona o dobry rok.
  • Odpowiedz
Jest taki procek AMD PRO A12-8870 w 28 nm który ma bardzo podobną wydajność jednowątkową co Ryzen 1800X w 14 nm.


@Cinoski: A świstak siedzi i zawija
@Januszek_z_Koluszek123:
Słuchaj. Nawet Polaris dał 10 % więcej a tutaj gówno. Są wzrosty w programach - pewnie sterowniki robią swoje. Gdzie kurde te nowe ficzery? Gdzie nowy kontroler? No chyba że tam wrzucili podkręconego furiota i nazwali to vega ( ͡° ͜
  • Odpowiedz