Wpis z mikrobloga

@Zero_Gravity: Mieszkania są, ale dla osoby która dopiero co przyjeżdża do kraju, wynajęcie jest bardzo bardzo trudne - jak nawet niemożliwe. Pierwszy krok to wynajęcie pokoju i praca aż do końca okresu próbnego. Potem można szukać. Oczywiście są wyjątki - mi się udało - bo poznałem polaka który wynajmuje mieszkania i nie był wymagający. Musiałem mu tylko pokazać umowę o pracę.

Szukanie pokoju na odległość jest dość problematyczne - chyba że
  • Odpowiedz
@kreemik: miałem podobną sytuację. Wyjechałem do Berlina, też bez znajomości języka. Można wiedzieć czym się zajmujesz? Miałeś załatwioną pracę przed przeprowadzką?
  • Odpowiedz
co mnie zdziwilo w #niemcy:
1. szukajac mieszkania w miescie jest 1 termin na ogladanie i przychodzi 20-40 osob z czego polowa by to mieszkanie chciala dla siebie, wlasciciel wybiera jak w gruszkach, liczy sie pchodzenie Niemiec > Slowianin > Arab oraz praca na stale > praca tymczasowa > brak pracy
2. telefonia komorkowa - prepaid slabe oferty w porownaniu do PL, malo internetu, klopoty z zasiegiem w tanich sieciach (o2)
  • Odpowiedz
@Zero_Gravity: na wsiach latwiej o puste mieszkanie, ale sasiedzi bardziej konserwatywni, wiekszosc jest uprzejma ale nie chce z toba gadac, nieliczni moga pokazac ze cie nie lubia, w miastach jest mix kulturowy i zawsze sie jakiegos polaka znajdzie. niektorzy mowia ze wola unikac polakow w de bo polacy to tylko klopoty. strzy niemcy maja wyuczona w szkole manie pouczania. potrafia 15 min gadac o papierku na trawniku, albo piasku z buta
  • Odpowiedz
@Vincenzo: Frontend Dev. Tak, zanim wyjechałem miałem już podpisany kontrakt. Wszystko via skype.

@zimnyZmarzlak:
1 - tak to prawda, dlatego tak jak pisałem, znalezienie mieszkania zaraz po przyjechaniu jest niemożliwe, chyba, że zapłacisz z góry za pół roku
2 - prepaidy są gorsze niż w Polsce, ja miałem 1,5GB za 15euro. Ale można popatrzeć za prepaidami z ALDI talk albo jakieś Lidle - tam może być taniej. Ja mam telefon
  • Odpowiedz
@kreemik: gdybyś potrzebowal jakiegoś kontaktu, nawet bezpośredniego do firm, które szukają freelancerów, to daj znać. $$$ się bardziej zgadza. Ewentualnie zapraszam na piwko w HH.
  • Odpowiedz