Wpis z mikrobloga

Miałem wysokie ciśnienie jak na swój wiek więc mnie skierowano do różnych lekarzy, kardiologa itp. w #!$%@? wizyt wszędzie, zlecone różne badania. Dostałem tylko jakieś tabletki na zbijanie ciśnienia, które przestałem już brać bo mi samo przeszło i teraz od dłuższego czasu mam dobre ciśnienie. Polecam polską służbę zdrowia, wystarczy trochę posiedzieć w kolejkach i organizm sam sobie radzi. Właśnie idę na USG jamy brzusznej #!$%@? wie po co właściwie.
#gownowpis #bloglajfstajlowycasadina
  • 8
@casadin: Z tymi badaniami cisnienia mialem to samo. W koncu pielegniarka nauczyla mnie mierzyc i w domiu jest ok a na badaniu zawsze troche za wysokie. Co do sluzby zdrowia to kiedys od 5 rano czekalem w kolejce do chirurga. Na 10 mialem wchodzic, wszedlem o 14. Zabieg trwał 5 minut i zrobiła to pielęgniarka (szwy). Zle sie czulem, ze na takie gowno zabralem komus miejsce ;/.
@casadin: Z tabletkami na ciśnienie to jest tak że jak się zacznie to trzeba brać do końca życia, uważaj żeby ci teraz znowu nie podskoczyło i wróciło do wysokich wartości. Jest też coś takiego jak nadciśnienie samoistne bez konkretnych przyczyn. Masz nadwagę, ile się ruszasz, jak się odżywiasz to wszystko wpływa na wysokość ciśnienia. Nieleczone nadciśnienie może doprowadzić do wylewu zawalu uszkodzenia nerek uszkodzenia serca przerostu lewej komory. Idź jeszcze raz