Wpis z mikrobloga

Hej. Miałem stłuczkę z nie swojej winy. Teraz chcę naprawić auto z oc sprawcy, nie dostałem jeszcze kosztorysu (wycena ma sie odbyć na podstawie zdjęć) ani nie zdecydowałem który wariant wybiorę. Ubezpieczyciel jednak, podsyła mi do wypełnienia dokument oświadczenie dotyczące sposobu wypłaty odszkodowania, na którym jest napisane: ja niżej podpisany, proszę o wypłatę odszkodowania z tytułu przedmiotowej szkody na rachunek bankowy (tu numer do podania). Teraz pytanie: czy mam obowiązek to wypełniać przed podjęciem decyzji? Ubezpieczyciel twierdzi ze ten papierek jest wymagany niezależnie od wybranego wariantu naprawy. Ma racje? Ubezpieczyciel to ERGO hestia. #oc #wypadek #motoryzacja #auto #ubezpieczenie #dzwon
  • 6
@m4rk: właśnie uważam ;)
@bramborak: chętnie bym ich zlał i tego nie wypełnił, ale obawiam się że bez tego nie przyślą mi kosztorysu. Wszystkie dokumenty dosłałem ~2tyg temu.
Gdzieś czytałem, ze jakaś ubezpieczalnia odesłała poszkodowanego z kwitkiem i w ogóle nie wypłaciła odszkodowania bo ten niby utrudniał sprawę bo niedostarczył wymaganych dokumentów w terminie, w tym właśnie tego oświadczenia.
@panlukz: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) możesz z miejsca wystąpić z reklamacją takiej praktyki do ich rzecznika klienta oraz poprosić o podstawę prawną (najpierw otrzymasz kosztorys, potem będziesz podpisywać papiery). Jak chcesz zrobić to po swojemu - oddajesz auto do ASO i oni się już dogadują z ubezpieczycielem lub idziesz do swojego mechanika i bierzesz korzystny dla siebie kosztorys, przedstawiasz im, a oni Ci wypłacają :)

@