Wpis z mikrobloga

jako że nie jestem zorientowany w służbie zdrowia to mam pytanie, chcę iść do okulisty i mieć soczewki (mam wadę wzroku, ale teraz przez pół roku nic z tym nie robiłem), ostatni raz nie wiem kiedy byłem, więc wypada się przebadać, tylko teraz pytanie gdzie mam iść by wyszło jak najmniej złota? Pewnie przez NFZ, ale co to znaczy, gdzie mam się udać, dodam że w Poznaniu nigdy nie byłem u lekarza, w rodzinnym mieście zawsze wszystko załatwiałem. Co teraz zrobić by się udać, potrzebuje jakieś dokumenty, czy "mają mnie" w bazie i wystarczy się zarejestrować? wybaczcie, zyciowy laik here

#poznan
  • 13
@ddaroo: idziesz do przychodni, zakładają Ci kartotekę i wyznaczają termin wizyty. Prywatnie masz szybciej ale płacisz. Ja miałem kompleksowe badanie wzroku za 7zł w vision express przy kupowaniu okularów. Badanie trwało 35min i wydaje mi się, że było bardziej zaawansowane niż podczas wizyty u normalnego okulisty.
@szczupak_ziemny: generalnie to nie problem by zapłacić, oczywiście jeżeli będzie to w granicach rozsądku i tak muszę kupić szkła, co bez wizyty u optyka się nie obejdzie. Polecacie coś? Najlepiej Rataje lub Jeżyce
@ddaroo: z tego co pamiętam to samo badanie wzroku w vision express u optometrysty kosztuje 100zł (może jeśli decydujesz się na zakup soczewek to taniej) z dużą szansą na wizytę tego samego dnia. U prywatnego okulisty płaciłem 80zł ale musiałem poczekać dwa dni. W przychodni trzeba czekać z reguły kilka tygodni albo prosić się okulisty czy przyjmie cię.
@ddaroo: siostra ma mieć jakoś na zimę bo ma sporą wadę. Przy małych wadach do 1,5-2 dioptrii wszędzie gdzie nie byłempowiedzieli mi że nie ma pewności, że pozbędę się w ogóle okularów (bo może zostać np. -0,5), więc odpuściłem temat zupełnie