Wpis z mikrobloga

@rudy2007: Mam wrażenie że to raczej do naszych narodowców zaczyna docierać (o kilka lat za późno) że nie za bardzo jest jak w oparciu o fakty historyczne Banderę z rzezią wołyńską powiązać i zaczęli poszukują na alternatyw.
@rudy2007: Nie zrozumieliśmy się. Chodzi o to że narodowcy od kliku lat histerycznie reagują na każdą wzmiankę o Banderze mimo iż nie za bardzo jest jak go powiązać z rzezią wywołując u Ukraińców zdziwienie zmieszane z konsternacją podczas gdy do tej pory narodowcom zbrodniarz Szuchewicz jakoś specjalnie nie przeszkadzał choć powinien - ta ulica w Kijowie to nie pierwsza rzecz jego imienia. Na podstawie tej mojej subiektywnej obserwacji wyciągam ostrożny wniosek
@maniac777: niezaprzeczalne braki intelektualne polskich narodowców nie zmieniają faktu, że Bandera to zbrodniarz odpowiedzialny za intensyfikację terroryzmu, morderstwo Pierackiego, współpracujący z ludźmi, którzy przez lata zapowiadali rzezie takie jak Wołyń i próbowali argumentować ich słuszność i konieczność. Więc jeśli skonsternowani Ukraińcy twierdzą, że he dindu naffyn to oznacza tylko tyle, że są takimi samymi niewyedukowanymi idiotami co polscy narodowcy.
Nie wiem po co piszesz o polskich zbrodniarzach bo mnie obecność Kaczyńskiego
@rudy2007: To czego z całą pewnością jest winien to morderstwo Pierackiego. Reszta to kwestia ocen moralnych. Ba... nawet ocena owego morderstwa po obu stronach granicy może być z oczywistych względów diametralnie różna. Dla nas to zamachowiec, używając dzisiejszego języka "terrorysta". Po drugiej stronie granicy dla części społeczeństwa to człowiek walczący o niepodległość.

Wspomniałem o upamiętnianiu Łupaszki by dać wyraz tego, że ja podobnie jak Ty też nie akceptuję wychwalania zbrodniarzy bez
@maniac777:
@rudy2007: Kłopot w tym, że narodowcy często mysleli, że ona sam mordował na Wołyniu i osobiście dowodził mordami.
Teraz co poniektórzy dyskwalifikują go całkowicie przez jego udział w zamachach przed wojną, co tez jest ślepą uliczka, bo przecież zamachowców dążących do niepodleglosci i my mamy i oburzamy się gdy np. Rosjanie ich atakuja.

Pozostaje najsłuszniejszy według mnie powód do krytyki Bandery - tolerowanie skrajnych poglądów uznajacych prawo do wyniszczenia
@maniac777:

Na przykładzie polskich powstańców widzieliśmy, że ludzie, którzy chcieli zdobyć wolność dla swojego narodu, nie przebierali w środkach dla jej osiągnięcia. Dlaczego i my nie mielibyśmy pójść drogami wytyczonymi przez historię? Trzeba krwi, dajmy morze krwi, trzeba terroru, wprowadzimy piekielny, trzeba ofiarować dobra materialne, nie zostawimy sobie niczego. Mając na celu wolne państwo ukraińskie, idźmy doń wszystkimi środkami i wszystkimi drogami. Nie wstydźmy się mordów, grabieży i podpaleń. W walce