Wpis z mikrobloga

Dzień 30/30

Koniec...
Wypadałoby to jakoś podsumować ;)
Nigdy przedtem nie udało mi się wykonywać czegoś codziennie przez tak długi czas, nawet tygodnia nie wytrzymałem. A teraz taki streak, więc to już jest olbrzymi sukces sam w sobie. 30 dni to niewiele w medytacji, aby uzyskać pełny obraz tego co możemy z tego wynieść to potrzeba miesięcy, lat! Jednak mimo zaledwie miesiąca, jestem w stanie już zauważyć pierwsze efekty, moje postrzeganie świata uległo zmianie - jeśli chcecie ,aby to pozostało jak dawniej to medytacja nie jest dla was :D

Być może wciąż jestem na etapie początkowej fascynacji i te efekty są wyolbrzymione, no ale są i je czuję (oczywiście są to dopiero pobieżne efekty). Przede wszystkim poznałem trochę siebie i swój umysł.
- Zauważyłem jak działają emocje, obserwacja tego zjawiska dużo mnie nauczyła, powracające wspomnienia i towarzyszące im emocje nie "paraliżują" mnie, co kiedyś czasem się zdarzało
- Większa siła woli
- Zwiększona cierpliwość (wykonywanie żmudnych i długotrwałych czynności nie powoduje u mnie złości, nerwowości - to wielka zmiana odkąd zacząłem codzienne praktyki)
- Jestem bardziej spokojny
- Nie czuję w głowie szalejących myśli, nie ma chaosu który opisywałem na samym początku
- Przez 30 dni czułem się dobrze - nie przez 100% czasu, ale po sesjach zawsze było dobrze, miałem energię, siłę i motywacje do codziennych czynności jak i tych mniej codziennych
- Po kilkunastu dniach czerpałem z tego przyjemność, a czasem wręcz uczucie rozprzestrzeniającego się po ciele szczęścia - to chyba wtedy kiedy się udawało odbywać świetne sesje.
- Spróbowanie czegoś nowego było interesującym doświadczeniem

Polecam każdemu z całego serca, 15-20 minut dziennie to niewiele, a może zdziałać wiele. Niestety, ale śpię beznadziejnie - na to chyba medytacja nie wpływa ;p Z pewnością nie przestaję tego robić z dniem ukończenia challengu. Być może co jakiś czas dodam jakiś wpis, bo baaaaardzo dużo przede mną i muszę się jeszcze wiele nauczyć. Ten miesiąc to było głównie poznawanie siebie i ciągłe eksperymentowanie i sama nauka praktykowania - czego to chyba jeszcze do końca nie opanowałem.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy plusowali, komentowali i dawali rady ;)
@imbanicja @Niewiemcojaturobie @94pk217 @Krx_S @decoy-your-crap @ImperiumCienia @Tuff @dnasstorm @Namarin @MatthewDuchovny @sylwester-stallone @lubiepepsi
Szanuję bardzo!

#freakz #freakzmedytuje #medytacja #nadtag #30dnichallenge
  • 35
@Freakz: Plusowanie Ciebie to przyjemność.
Może też małe podsumowanie:
Mam nadzieje że będziesz kontynuował wgłebianie się w sztukę medytacji, ja z ciekawością czytałam Twoje uparte czasem mniej - a czasem bardziej , dążenie do celu.
Jestem dumna, szanuję za wytrzymałość w postanowieniu i silną wolę

Cytaty Shri Mataji

"Jesteście wykonani z mądrości. Wiecie, cała ziemia ma w sobie mądrość... Podążajcie tylko za sobą. Idźcie głęboko. Tam jest mądrość, mnóstwo mądrości. Odkrywajcie
@Freakz: u mnie to wyglądało tak, że zaczynałem dużo razy różnie medytować a każdy raz ze zdwojoną determinacją :-) teraz moje wyzwanie to 154/nieskończoność (ʘʘ)
@dnasstorm: staram się po obudzeniu jak dojdę do siebie, ale jak się nie uda to chociaż na 10-15 minut wieczorem. Od rana staram się tak zagospodarować czas, żeby jednak medytować jak jestem wypoczęty