Wpis z mikrobloga

#konsole #ps3 #ps4 #xboxone #xbox #pcmasterrace

Od małego grałem na pc w najróżniejsze gry, ale od paru lat próbowałem podejść do konsol. Miałem ps3, miałem xboxa. No i nawet kupiłem ps4 jakoś z gta V bo bardzo chciałem zagrać w ten tytuł... no ale #!$%@?... nie wiem, granie na konsoli w tego typu grę to porażka, auto-celowanie w przeciwników (wtf?!). Po paru godzinach gry kupiłem gta na #steam i skończyłem na PC.

Konsole świetnie nadają się do gierek np. wyścigowych, jakieś gran turismo czy forza, mega sprawa. Ale takie gta czy rpg, że o fps nie wspomnę bo to na konsoli jakiś żart. #konsolemasterrace jak wy możecie grać w jakieś gta czy fpsy właśnie w ten sposób? To nie jest żart, serio jestem ciekaw. Przecież takie auto-celowanie odbiera jakąkolwiek frajdę...
  • 19
@kiedys-bylem-mlodszy: Grałem na pc i przesiadłem się na konsolę. Również nie wyobrażałem sobie grania w "strzelanki" na padzie. Jednak da się i to jest fajne a jakie wygodne. Nauczyłem się grając w BF4.
Co do autocelowania. Nie jest w każdej grze ale w każdej której występuje można je wyłączyć, nawet grając online. Pozatym autoaim różny jest dla każdej gry. W gta jest on bardzo perfidny (ale jak pisałem można wyłączyć), natomiast
@kiedys-bylem-mlodszy: Tak jak pisałem, nauczyłem się w BF4. Trochę trwało ale jak dobrałem sobie ustawienia czułości było już bardzo dobrze i zawsze miałem k/d na plusie. Trzeba tylko wprawy i cierpliwości. W BF1 już np. ciężko mi się gra i nie mam pojęcia dlaczego. Przechodzę na BF4 i znowu jestem na plusie :D W sumie w każdej grze, nawet w Wiedźminie, nauczyć się gry na padzie. Musisz po prostu sobie kilka
@kiedys-bylem-mlodszy: Ja całe życie preferowałem aim assist delikatnie zmieniający opór celownika(tj przy takim samym wychyleniu gałki szybciej przybliża się do przeciwnika, a wolniej oddala). Średnia opcja w GTA V chyba tak właśnie działa.
Chociaż Gearsy przeszedłem bodaj bez wspomagania i też nic mi się nie stało.
Konsole świetnie nadają się do gierek np. wyścigowych, jakieś gran turismo czy forza, mega sprawa. Ale takie gta czy rpg, że o fps nie wspomnę bo to na konsoli jakiś żart. #konsolemasterrace jak wy możecie grać w jakieś gta czy fpsy właśnie w ten sposób? To nie jest żart, serio jestem ciekaw. Przecież takie auto-celowanie odbiera jakąkolwiek frajdę...


@kiedys-bylem-mlodszy: od dawna mam i PC gamingowego i konsolę i podzielam Twoje zdanie.
to w wersji konsolowej nie można wyłączyć autocelowania?


@enforcer: można, ale gałki są niesamowicie nieprecyzyjne względem myszki i jest to strasznie niewygodne, 2/10

Ale takie gta czy rpg, że o fps nie wspomnę bo to na konsoli jakiś żart


@kiedys-bylem-mlodszy: dlatego gram w fpsy na konsoli jak muszę (exy), a całą resztę gram na pececie. Sterowanie padem jest bardzo ułomne w fpsach względem myszki i ciężko jest się przestawić. Zbawieniem
@kiedys-bylem-mlodszy Ja pomimo dziesięciu lat grania na konsolach, to i tak kiepsko mi szło w grach typu fps. Dopiero jak zacząłem dwa lata temu grać multi pvp, nauczyłem się zajebiście grać na padzie. Ważne żeby znaleźć odpowiednią czułość dla siebie.
@kiedys-bylem-mlodszy: IMHO konsole sa super do wszystkiego oprocz rts i fps, ktore daja uczucie gotowania na pianinie. Wielkim minusem konsol w tego typu grach jest to, ze przez trudnosc w nauczeniu i wytrenowaniu strzelania na padzie jak juz sie znajdzie ktos kto to potrafi na poziomie dobrym to masakruje cale druzyny i nie za bardzo da sie grac wtedy. Na PC dojscie do dobrego poziomu panowania nad myszka i klawa jest
@kiedys-bylem-mlodszy Mój syn jest #pcmasterrace. Często gra w CS z kumplami. Ma golda. Nie wiem czy to dobrze, czy słabo. Dał mi popykać jedną runkę, to ubiłem trzech ziomków.
Na padzie jest zupełnie i nny poziom trudności. Na początku frustruje, bo masakrują cię okrutnie. Po ok. 500 godz. w multi jesteś średniakiem, a po tysiącu, czy dwóch to ty masakrujesz innych. Nie ma tu drogi na skróty.