Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, mam problem z ******** nie płacącymi za usługi. Faktura podpisana, a hajsu nie ma i tak już minął rok. Kwoty spore, bo 20k, 8k itp.

Konsultowałem się z prawnikiem, ale stwierdził, że on kasuje 2,5k i tam nie ma co z gościa ciągnąć, także lepiej to olać. Zastanawiam się, czy gościowi się nie chce, czy rzeczywiście jak nie ma nic na siebie to już się nie da nic zrobić?

Druga sprawa, to usługa była umówiona z ojcem gościa posiadającego firmę, ale on podał dane syna (który prowadzi firmę), a następnie przywalił swoją pieczątkę. Czy za takie coś można ich dojechać za oszustwo?

#prawo #firma #komornik #dlugi
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

My mamy umowe z kancelaria, ktora dziala na prowizji (bez oplaty wstepnej). Sadowy nakaz zaplaty, po uprawomocnieniu komornik i leci. Moze latwiej, bo sektor b2c. Diagnozę dluznika robia za friko AFAIR.
  • Odpowiedz
@ShadowDancer: jak usługa była faktycznie wykonana na ojca, to możesz jego próbować ścigać. A co do samej sprawy, to masa jest takich dłużników co nie płacą i nic na siebie nie mają, więc akurat tutaj raczej dobrze Ci powiedział. Jeśli faktycznie nic na siebie nie mają to dostaniesz wyrok i nic z tym nie zrobisz, chyba że potrzymasz go kilka alt i spróbujesz wtedy. Ogólnie dosyć mało danych dałeś żeby
  • Odpowiedz
@ShadowDancer: Jeżeli dłużnik nic nie ma to komornik rzadko kiedy sam jedzie na miejsce i sprawdza. Oczywiście, zależy też od komornika.

Ad.1 ; znajdziesz swobodnie kancelarię, która weźmie mniej, albo nawet zrobi sprawę za procent. Natomiast kasę do sądu musisz już sam wyłożyć (1k zł w tym przypadku).

Ad. 2 ; ciężko tutaj mówić o oszustwie. Generalnie odzyskujesz od tego z kim masz umowę/na kogo wystawiłeś fakturę.

Jeżeli chcesz to
  • Odpowiedz
@ShadowDancer: Przedstawiciel firmy to też osoba fizyczna :) A do podpisywania faktur może być upoważniony również pracownik, pełnomocnik firmy.
Jeżeli podpisał bez upoważnienia to bardziej jego problem niż Twój. Natomiast pytanie czy właściciel firmy (syn) w ogóle wie o usłudze, którą wykonałeś na jego rzecz...
  • Odpowiedz
@ShadowDancer: Nie baw się w firmy windykacyjne, one stosują miękkie formy czyli "X pism oraz Y telefonów". Jeśli dłużnik nie chce zapłacić to nie zapłaci i tego typu techniki na nic nie zdziałają (zwłaszcza w stosunku do przedsiębiorców). Najskuteczniejszą formą jest skierowanie sprawy jak najszybciej do sądu i uzyskanie prawomocnego tytułu (nakazu). Gorzej jeśli jednak wniesie sprzeciw, wówczas sprawa może się ciągnąć... Wtedy koniecznie złożyć wniosek o zabezpieczenie. Co do trybu postępowania, aby zminimalizować koszta można wnieść pozew przez EPU (Lublin). Tak jak jednak mówiłem, w przypadku sprzeciwu sprawa się przedłuża.

Jeśli zaś chodzi o koszta, 2.5 tys. to dużo jeśli za sam pozew, a mało jeśli za całe postępowanie. Propozycje obsługi mogę podać jak zobaczę dokumenty.

Jak chcesz porozmawiać jeszcze to zadzwoń, 609-804-156 lub napisz maila
  • Odpowiedz
Z tego co wiem, to komornik może zająć rzeczy używane przez dłużnika, więc powinni móc go dojechać nawet jak nie ma nic na siebie, czyż nie?


@ShadowDancer: no i co z tego, że je zajmie, jak wniosą powództwo o zwolnienie spod egzekucji bo nie są własnością dłużnika?
  • Odpowiedz