Wpis z mikrobloga

#studia #nauka #wyniki #matura #sejsa #studbaza #licbaza #technologia #polityka

Oto jak wyglądają wyniki
"Tegoroczną maturę zdało 78,5 proc. absolwentów. 84,4 proc. osób, które zdały w tym roku maturę, to absolwenci liceów, kolejne 67,9 proc. uczęszczało do techników. Prawo do poprawki ma 10,7 proc. absolwentów liceów i 22,4 proc. - techników."

I wy się dziwcie, że ludzie nie chcą iść do technikum. Zresztą z nauką będzie tylko gorzej, bo państwo nie wydaje na nią nawet 1% PKB. Takie wyniki jakie możliwości.
  • 31
  • Odpowiedz
@Haqim: Z tym ograniczeniem, to też dobry pomysł. W mojej rodzinnej miejscowości (100k mieszkańców) są dwie uczelnie wyższe xD Kiedyś magistrem była szanowana osoba i posiadająca wiedzę w danym temacie. Teraz ten papier może mieć każdy i praktycznie nic nie znaczy.
  • Odpowiedz
@Dawidino: Jestem jednym z tych ktorzy uwazaja ze jezeli ksztalci sie co roku 10x wiecej dziennikarzy niz potrzeba to wyrzuca sie kase w bloto zamiast inwestowac w tych naprawde zdolnych.
  • Odpowiedz
@Haqim: A jakież to nakłady finansowe pożera edukowanie dziennikarzy poza pensją dla kadry? Przekręty robią technicy z politechnik na kontraktach. Ciągle coś liczą, badają i dupa. Ostatnio zresztą z Wrocławia weszło im ABW na politechnikę, bo kombinowali.
  • Odpowiedz
Ja jestem po technikum i podejście większości ludzi to było

A na #!$%@? mi matura

Już nie mówię o tym, że goście mieli problemy ze wzorami skróconego mnożenia xD


Identyczna sytuacja jak u mnie, nauczyciele byli tak zrezygnowani, że jak tylko wykazałeś jakąkolwiek chęć do nauki to skakali wokół Ciebie i poświęcali praktycznie całą uwagę. Programowanie Cię interesuje? Spoko, tu masz takie zadanie i takie, załatwimy Ci staż u gościa, który Cię
  • Odpowiedz
@Haqim: Nawet nie chodzi o to ilu magistrów wychodzi tylko o to, że place na uczelniach są żartem i mało kto chce zostać. Nie mówiąc już o finansowaniu badań etc. Tutaj tkwi problem nawet bardziej niż w samym poziomie nauczania.
  • Odpowiedz
@Dawidino: @jaqqu7: Ja sie zgadzam ze place sa smieszne. Nie tylko na Uniwerkach, po polibudzie tez nikt zdolny nie chcial tam zostawac tylko szedl do biznesu, wiec czesto nauczac zostaja ci sredni studenci. Dlatego potrzeba mniej studentow, mniej kadry, podniesc pensje kadrze i zapewnic lepsze warunki do nauki dla studentow. Jakos a nie ilosc. Odnosze wrazenie ze nie zgadzacie sie z tym ze produkujemy za duzo magistrow, szczegolnie
  • Odpowiedz
@Dawidino: W moim technikum były dwa kierunki. Dokładnie ci sami nauczyciele i wszystko. Na moim przez parę lat zdawało 100%, na drugim co roku przynajmniej jedna (zwykle więcej) uwalała. Czyli chyba problem tkwi w tym, że ludzie są imbecylami
  • Odpowiedz
@Dawidino:

84,4 proc. osób, które zdały w tym roku maturę, to absolwenci liceów, kolejne 67,9 proc. uczęszczało do techników.

Chyba ktoś to zdanie źle zbudował, ciekawe czy zdał maturę xD

I wy się dziwcie, że ludzie nie chcą iść do technikum.

Może problem jest odwrotny. To nie technikum źle uczy, tylko ludzie myślą, że technika są słabe, więc idzie tam więcej głąbów i dlatego mamy taki wynik a nie inny.
  • Odpowiedz