Wpis z mikrobloga

Marcin P jest prawdziwym geniuszem, przeliczyłem wartość metalu którą udało mu się wyprowadzić z Polski ale o tym za chwile. Media podają że Amber Gold zdefraudowało 851 milionów złoty i jak się domyślam jest to kalkulacja z 2012, udało sie odzyskać 63 miliony złoty a za kredyty które firma udzielała i jej siedzibe w Gdańsku syndyk według własnych szacunków dostanie jeszcze 22 miliony złoty czyli kwota która znikneła to 766 milionów. złoty. Według TVNu w skarbcu Amber Gold znaleziono 57 kilogramów złota, 2,5 kilograma platyny i kilogram srebra co stanowi 1% metalu które posiadało Amber Gold, tak więc udało się wyprowadzić 5643kg złota, 97,5kg platyny i 99kg srebra zadałem sobie trud przeliczenia tego na złotówki po rynkowych cenach sprzedaży, całkowita wartość na dzisiaj tych sztab to 882 614 700 złoty, oczywiście to ceny rynkowe i gdyby chciał je sprzedać to nie sprzedałby ich za tyle ale on wciąż zarobił, dokładnie 116,5 miliona złoty, a siedzi w areszcie chyba 5 lat więc w rok złoto które ukrywa wzrosło na wartości o 23 miliony 300 tysięcy. Gość zarobił 23 miliony w rok siedząc w więzieniu i nie odpowiadając na pytania. Geniusz
#ambergold
Pobierz taiAI - Marcin P jest prawdziwym geniuszem, przeliczyłem wartość metalu którą udało m...
źródło: comment_IEAFt1ibtpoeHWgBpHg8Ich2NPCZZyPW.jpg
  • 3
@taiAI: tylko sąkąd mamy pewnośc, że było jakiekolwiek złoto ponad to co znaleziono? Skoro było to po co chwile przed aresztowaniem chciał sprzedac do nbp 10 kilogramów złota skoro i tak jest zabezpieczony do konca życia? Gdzie można przechować 5 ton złota tak aby nikt sie nie dowiedział? On sam tego nie mógł zorganizować to fizycznie niemożliwe.
Skoro prokuratura tak twierdzi to raczej tak jest poza tym pomijajac twierdzenia prokuratury to zginelo 766 milionow i brakująca kwota pokrywa się z brakującą ilościa złota o której mówi prokuratura więc to akurat nie jest takie skomplikowane. Co do złota do nbp to nie wiem ale podejrzewam że to była ustawka. Nie wiem gdzie można nie zauważenie i bezpiecznie schować tyle pieniędzy ale skąd pewność że on postępował jakoś bardzo racjonalnie, miał