Wpis z mikrobloga

Mirki,

W dniu dzisiejszym opchnalem Passata B7 Highline. Chwale sie Wam po to, zeby uświadomić Wam, ze 4 letni diesel z przebiegiem 150k to zaden zlom.
Klienci przyjechali do mnie juz w Sobote obejrzec samochod, ale nalegali na wizyte w ASO. Powiedzialem im, ze nie ma szans umowic sie z marszu na sprawdzanie, ktore trwa okolo 3 godzin zazwyczaj. Wrocili do Lublina i umowili serwis na dzisiaj. Przyznam szczerze, ze bylem tego auta mocno pewny i wiedzialem, ze przejdzie probe przemadrzalych mechanikow z ASO bez bolu. Tak sie tez stalo. Auto przeszlo egzamin na bardzo dobry z plusem. Jedyny mankament przednie opony slabe no i kilka odpryskow na przodzie. Dodam dla tych co sa przeciwnikami sprowadzonych samochodów, ze samochod okolo miesiaca temu przyjechal z Niemiec. Ciesze sie bo klienci bardzo uprzejmi, bez zadnej spiny i podejrzliwosci. Na koniec nawet zszedlem im jeszcze 1k z ceny juz wczesniej ustalonej mimo, ze moglem powiedziec: samochod bez wad wiec nie ma mowy o negocjacjach. Dorzucilem im jeszcze komplet kol zimowych, ktore moglem przeciez opchnac na jakiejs giełdzie lub olx i odbierac wiadomosci zamienie za nokie 3310.
Czuje sie z tym bardzo dobrze, ze spelniam marzenia Polakow.

#chwalesie #motoryzacja #passat #handlarze
lemansblue - Mirki, 

W dniu dzisiejszym opchnalem Passata B7 Highline. Chwale sie Wa...

źródło: comment_KzkEcrx9uSKPOWMcGkeBhiSF3cWL6OdX.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@Kejran w takim stanie powinien kosztowac okolo 68k i za tyle realnie powinien zostac sprzedany. Ale wiadomo lepiej mieć 2k zysku i kupic nastepne niz czekac na potencjalnego klienta kolejny miesiac lub dluzej.
  • Odpowiedz
  • 0
@wasiuu zazwyczaj do kazdego, chyba ze trafi sie cos ciekawego bez faktury. Dzisiaj probowalem kupic C63 AMG. Do clsa nie podchodziłem, raczej jakies MLe, GLE, CLA i tego typu.
  • Odpowiedz
@lemansblue: Ta cała otoczka "wiejskiego" passata (B5) rozeszła się na wszystkie generacje i niektórzy powtarzają bezmyślnie, że nowy Passat z salonu to samochód dla rolnika. A prawdą jest, że to są rewelacyjne auta z bardzo dobrymi silnikami, świetnym wyposażeniem i jakością wykonania.
2.0TDi z DSG przejeżdża spokojnie 300 tys. i więcej kilometrów bez poważnej awarii.
Aczkolwiek słyszałem, że DSG gorzej znosi mocniejszą wersję 2.0 i szybciej następuje zużycie.

Miałeś okazję przejechać
  • Odpowiedz
  • 2
@NaPewnoNieZyd madrze mowisz. Passaty B7 to bardzo udane egzemplarze. Sprowadzilem ich przez kilka lat bardzo duzo i z zadnym nie bylo problemów. Zawsze po jakims dluzszym okresie czasu dzwonie do klientow z zapytaniem jak sie sprawuje samochod i nigdy nie uslyszalem negatywnej opinii. Co do zawieszenia ciężko mi sie odnieść. Dla mnie Passat B7 ma duzo bardziej komfortowe zawieszenie niz poprzednie generacje. Nawet jak przyjezdzaja na felgach 18' nie czuc nierówności jakos
  • Odpowiedz
  • 0
@sid03 tez mi sie podobaja. Dobrze sie nimi jezdzi, ale pozycja za kierownica troche za wysoko jak ktos jezdzil bmw. Mozna juz taniej kupic, ale to pelna faktura wiec zawsze drozej. Ostatnio bez faktury mialem podobnego za jakies 40k tyle ze 2011r. i trochę wiekszy przebieg 180k.
  • Odpowiedz
@lemansblue: to spoko że zaczynaja już tanieć, ale w sumie już 2 lata (chyba?) od premiery B8, jedyne co mogliby zmienić względem B6 to środek, ale na szczescie nie jest on brzydki, więc nie ma sie co czepiać. Chciałbym takiego czarnego, 2.0 tsi w sedanie i dsg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz