Wpis z mikrobloga

Mirasy czy ktoś korzystał z kursu MSigma na programowanie maszyn cnc?
Na rynku pracy można znaleźć kilka ofert co jakiś czas. Ale czy szansa wyciągnąć coś z takiego kursu bo dużo opinii jest ze to wyrzucanie pieniędzy w błoto itp..
Podkresle że nie miałem nigdy styczności z obrabiarkami ani nic w tym temacie.
Pozdrawiam
#cnc #uk
  • 7
Jak nie miałeś kontaktu z cnc to strata kasy. Tego rodzaju kursy i tak nie sa brane pod uwagę przez pracodawców i tak. W pierwszej lepszej pracy zweryfikują twoje umiejętności. A programowania nie nauczysz się na kursie 6 dniowym.
@MarekAntoniusz:

Maiłem nieprzyjemność brać w tym udział gościu chamski oraz tępawy.
Czułem się tam jak w szkole czyli #!$%@?,
więcej się sam nauczysz polecam poszperać po necie zassać CAM-a i trenować trenować i jeszcze raz trenować jedyne możliwe wyjście jeśli rzeczywiście chcesz pracować przy CNC
@MarekAntoniusz:

Postaram się samemu coś zacząć robić. Ale nie wem jak później pracodawcy wyjaśnić że sam się nauczyłem


Staraj się robić tak aby być wstanie zaspokoić potrzebę/potrzeby konsumenta (piramida Maslowa)
Zaprojektuj formę wtryskową, wykrojnik, karabin, silnik i przygotuj do niego technologię zastanów się jak to ma być wykonane jakie przyrządy jakie narzędzia będziesz potrzebował jakie potrzeby dzięki temu zaspokoisz im głębiej wejdziesz im więcej ogarniesz tym więcej zarobisz, ale też większe
Byłem na kursie. To co ten Mirek mówi to czysta logika. Prościej się nie da. Nie ma znaczenie czy pracowałeś czy nie. I tak w zakładzie muszą ci pokazać maszyny i co i jak. To proste. Nauka Gcode to lata ćwiczeń. Jak granie na instrumencie. Mirek pokaże ci jak zacząć uczyć się samemu. Jestem bardzo zadowolony a orłem nie byłem.