Wpis z mikrobloga

#pytanie
Czy jest jakiś sposób na to, żeby być dłużej produktywnym? Po około 2h często mam myśli w stylu: "15 min nie zrobi i tak różnicy". Wtedy odpalam jakąś grę, bądź tracę czas na inne rzeczy i wychodzi prawie tyle samo przerwy. Potem dochodzą zakupy, obiad itd. i lecą kolejne godziny. Wieczorem myślę sobie: wstanę rano i porobię trochę. Teraz i tak dużo nie zrobię, bo jestem senny. Rano oczywiście zanim wstanę mija ta godzina. Potem była uczelnia i reszta podobnie leciała.
Jak to jest możliwe, że np. niektóre osoby śpią po te 5h i cały czas mają energię? Ja jak śpię te 5h to mam ją do około 16, potem jest jeszcze gorzej niż bym spał te 7h.
Przykładowo film Casey Neistat'a: https://www.youtube.com/watch?v=ZexvTZ1sV8U
Zrezygnował on całkowicie z gier i telewizji. Niemal całkowicie poświęcił się pracy. Czy komuś z was udało się przekształcić prowadzenia wygodnickiego życia? Czy macie jakieś porady? Są wakacje, czyli mam trochę więcej czasu na realizację swoich planów. Czy sport, przykładowo bieganie rzeczywiście sprawia, że mamy więcej siły/energii? Obecnie prowadzę siedzący tryb życia.
  • 1
  • Odpowiedz
@andrew_matthew
Krok 1. Musisz spiąć dupę.
Krok 2. Nie ma zmiłuj. Chcesz być produktywny, to musisz przerywać sobie za każdym razem, kiedy się rozkojarzasz i zaczynasz robić jakiś pierdoły. Żadnych sekretnych sztuczek i trików. Siedzisz na tyłku i dopóki nie skończysz nie ma nic.
  • Odpowiedz