Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi znających się na krótkofalówkach. Przewertowałem internet, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jaki sprzęt/rodzaj sprzętu wybrać do firmy. W dwóch słowach: Są 4 budynki (2x biuro, 1x hala produkcyjna, 1x magazyn) na działce około 0,5 hektara z jednym przewyższeniem o wysokości około 6m. Chciałbym usprawnić kontakt między wszystkimi budynkami i pracownikami - chodzi mi o około 6-8 radiotelefonów. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, czy muszę inwestować w sprzęt wymagający pozwolenia i rejestrację (wynajem/wykup?) odpowiedniej częstotliwości? Czy wystarczą krótkofalówki typu PMR466? Rozeznałem się w konkretnych modelach i myślę o Motorolach XT420. Czy coś takiego będzie odpowiednie? Czy da się "zaszyfrować" jakąś swoją częstotliwość? Będę wdzięczny za pomoc.
#krotkofalarstwo #motorola
  • 5
@jaredzik: Po pierwsze słabo wiedzę szanse na stabilną łączność z wnętrza budynku do wnętrza innego budynku na PMR. To problem niskiej mocy ale zwłaszcza słabych anten.
Obawiam się że najprostszą, najtańszą i najpewniejszą łącznością będzie telefon komórkowy z zainstalowaną jakąś apką PTT.
Żeby to zrobić dobrze trzeba by pewnie albo PMR154 albo baofengi i licencja HRS.
Chyba że masz więcej (znacznie więcej) pieniędzy to można myśleć o wdrożeniu jakiejś cyfrowej łączności