Wpis z mikrobloga

@niebezpiecznik-pl: Chwila do ciężkiej cholery. Dlaczego muszę aktualizować windowsa? Jak ten wirus rozprzestrzenia się? Przecież muszę pewnie ściągnąć jakiś plik wykonywalny, odpalić go za swoją zgodą przez windows i to pewnie jeszcze w trybie administratora. Albo zezwolić na działanie makr w Office i odpalić jakiegoś .xlsm.

Chcecie mi napisać, że wystarczy wejść na jakąś mniej odwiedzaną stronę, żeby kod javascript umieścił na moim dysku program, który następnie zaszyfruje mi cały komputer?
  • Odpowiedz
ale wiesz ,że posiadane linuxa nic nie pomoże? Dane trzymasz zwykle na /home które i tak ci zaszyfruje, na razie można się cieszyć ,że nie piszą ransomware na linuxy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@spokoj: @hasztag_andrzej: skąd takie informacje, podasz źródło czy sam to wymyśliłeś?
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: Poprawcie ten tekst trochę, bo tutaj:

Do ataku w Polsce przyznała się firma Raben(...)


piszecie o firmach które stały się ofiarami ataku, a zostało to tak napisane jakby to te firmy atakowały. Wiem, skrót myślowy, ale jednak wiecie.
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: "Pierwsze doniesienia o tym ataku spłynęły z Ukrainy. Padły tam banki, operatorzy, narodowi dostawcy energii (Ukrenergo) a także elektrownia w Czarnobylu (nie ma zagrożenia promieniowaniem) oraz producent samolotów Antonov. Plus setki firm prywatnych." Uff dzięki za ten czarnobyl już do schronu miałem latać( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Najlepsze jest to że do infekcji MBR potrzebne jest eskalacja uprawnień, więc albo tyle durniów akceptowało UAC, albo petya ma wbudowanego exploita do eskalacji


@dridex: Bardzo prawdopodobne...spotkałem się już z wieloma osobami, które na słowo UAC reagowały wręcz alergicznie uważając, że to im przeszkadza bo
muszą potwierdzać. MS zrobił jeden błąd - pozwolił w 7 i nowszych regulować poziom działania UAC podczas gdy
Vista miała tylko albo full albo całkiem off.
  • Odpowiedz