Wpis z mikrobloga

@Merk1: Czekam na kogoś z jajami w tym kraju, kogoś pokroju Thatcher.
13,14 pensja? Będzie. Będzie nawet 15. Kolejno w styczniu, lutym i marcu. Nie podoba się? To w---------ć. Ukraińcy przyjdą za 3000 pracować...
  • Odpowiedz
@Palwed: Wiele osób pracujących na dole, formalnie pod zewnętrznymi firmami, nie zarabia nawet 3000, więc nie potrzeba nawet Ukraińców. Poza tym, jakieś premie 13, czy 14 to pikuś przy problemach na które cierpi górnictwo w Polsce. Generalnie zarobki zwykłego górnika, albo kogoś kto nawet górnikiem nie jest są raczej na żenującym poziomie biorąc pod uwagę charakter pracy.
  • Odpowiedz
@bluehawaii91 Kopalnie byly rentowne, tylko ze w Polsce nie oszczedza sie kasy na upgrade maszyn, sposobu itp. Tylko ta kase sie p----------a na mahlojki. Tak wiec tak: teraz to nie j est rentowne bo nie oplaca sie upgradowac. Ale nie powinienes prostestowac przeciwko ich zarobkom, tylko przeciwko utrzymaniu kopaln w rekach publicznych.
  • Odpowiedz
Średnia pensja w JSW obecnie to niewiele ponad 6k brutto ze wszystkimi dodatkami. Czyli tyle ile wynosi średnia pensja w Warszawie.


@qwerty0092: tak tak XD Tak jak średnia pensja 3.5 brutto w Polsce xD Sam wiem od jakich zarobków zaczynałem, jakie mam teraz i jakie mają znajomi z innych branż. Daliby się pociąć za 6k brutto UoP. Tylko pamiętaj, że jak średnia pensja wynosi 6k brutto to trzeba dodać jeszcze
  • Odpowiedz
@Merk1: O k---a, gdybym nie był tak leniwy to bym tam podszedł w czwartek i się pośmiał. Szkoda, że drona nie mam, to bym im polatał nawet z domu nad głowami xD.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Czytasz co komentujesz? Skoro domagają się powrotu 14 to dlaczego ją dodajesz do zarobku? Poza tym jeżeli dobrze kojarzę (a można się w tym wszystkim pogubić) to nie ma już 13, tylko została rozłożona jako miesięczna premia i wszystkie te dodatki zostały uwzględnione przy liczeniu średniej pensji. Wynosi ona ok 6,5 k brutto. Średnia pensja w Polsce natomiast ponad 4,5 k zł.

Przed porozumieniami, kilka lat temu średnia pensja
  • Odpowiedz
@Tytanowy: Jak to "co dokładnie"? Chociażby raport NIK mówi że budżet państwa i ZUS straciły na kopalniach przez 10 lat prawie 70 mld PLN. Dlatego przed jakimikolwiek rozważaniami o podwyżce świadczeń JSW i inne spółki powinny oddać to co im było dane.

Pomijając fakt że górnicy po prostu kradną pieniądze na swoje emerytury od innych (bo z tego co odłożyli nawet na połowe tego co dostają by nie starczyło).
  • Odpowiedz
@joseph1337: Po pierwsze ZUS nie jest firmą, nie jest nastawiony na zysk, więc jak możemy mówić o stracie ZUS-u? Po drugie spółka nie tworzyła ustawy o emeryturach więc z jakiej racji ma cokolwiek oddawać ZUS-owi? Chcesz zrównać wiek emerytalny - ok., ale nie pisz, że spółka przemysłowa ma coś zwracać państwu, bo płaci składki emerytalne zgodnie z prawem, a to do czego jest zobligowany ZUS wobec górników jej nie dotyczy.
  • Odpowiedz