Wpis z mikrobloga

Jakoś tak przypadkiem będąc na małym wypadzie do Dortmundu trafiłem na #alfaromeo 159 w 1.9 JTD 150 kunia już po lifcie. No jak bym nie kupił, jak lekko błotnik i zderzak przód porysowane a autko od zawsze mi się podobało. No i cholera kupiłem. Kij że miałem wcześniej 147 sprzedać, a gtv ożywić żeby było czym jeździć. Alfy zjadają mi rozsądek i teraz mam 3 pod domem, a żadnej lawety...
No ale nie o tym. Jako, że to 1200km do Lublina, postanowiłem u Niemca olej zmienić. 5w30 jak woda, ale skoro każą, to taki wziąłem. Filtr. Są dwa rodzaje, wkładów dokładnie. Na szczęście Pan po nr Vin dobrał jaki trzeba. Pewien rodak zaoferował podnośnik i narzędzia, ale o 19. O filtrze poczytałem i wyszło na to, że to w zasadzie loteria, więc postanowiłem profilaktycznie kupić drugi
Tak, oczywiście zgodnie z włoską filozofią pasował ten niepasujący. Sam korek spustowy oleju zalewa sanki - widać na foto. A filtr... ile ten naród jeszcze razy planuje mnie zaskoczyć? Nie dość że odkręcić ciężko, to jeszcze zalewa półoś, sanki, drążek stabilizatora i chyba kawałek wahacza. Takie rzeczy tylko u Włochów:)
P.s. i tak uwielbiam te auta i będę się tak pewnie jeszcze wiele lat szarpał.
#alfaholicy, #motoryzacja, #kornatnaprawia
konradk1 - Jakoś tak przypadkiem będąc na małym wypadzie do Dortmundu trafiłem na #al...

źródło: comment_zfUBF4ZwvbdyJRbpujl8Z0SXR9YLx6jF.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Nie dość że odkręcić ciężko, to jeszcze zalewa półoś, sanki, drążek stabilizatora i chyba kawałek wahacza. Takie rzeczy tylko u Włochów:)


@konradk1: Ale już w takim ASO opla mają specjalne korytko, żeby nic nie upaćkać. Oczywiście silnik ten sam ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@login_zajety_sic tak jak napisałem, śruba spustowa 2-3 cm od sanek, co widać na foto i gorący olej wali po nich, a filtr jak odkręcana, to też z niego wyleje się co nieco, nie wiem jak Tobie to wyszło bez zalania tego co wymieniłem, ale gratuluję i czekam na dobre rady :)
Masz 1.9 JTD 16v?
  • Odpowiedz
@konradk1: Ja tego osobiscie nie robilem ale patrzylem na ręce mechanikowi :) Gość pierwszy raz widział 159 na oczy u siebie wiec skilla tez nie miał :) Najwiecej to mu sie zeszło z demontazem osłony :)

Miałem przez 3 lata po czym się nią rozbiłem :/
  • Odpowiedz