Wpis z mikrobloga

To co dziś się wydarzyło, to po prostu śmiech na sali, nic więcej....

Gość zaparkował sobie na moim miejscu w garażu (mam wykupione dwa), wiec wybrałam sie do ochrony zeby pomogli mi namierzyć kto to, bo chce zaparkować sobie... Namierzenie sie udało i facet zamiast zejść, przeprosić i odjechać to stwierdził, że on teraz nie będzie schodził bo jest zajęty. Z uwagi na mój czasami nerwowy charakter pomyslałam sobie, okej nie denerwuj się, zejdzie, przeparkuje i będzie ok. Ale nie! Facet po ponad godzinie zszedł łaskawie i jeszcze do mnie, że jestem śmieszna każąc mu odjechać, bo to miejsce jest często wolne, a on się dowiedział (nie wiadomo od kogo) ze są to miejsca nie wykupione- ta jasne xD
Powiedział mi dodatkowo, że jego "to rybka" co ja mowię i przeze mnie traci czas xD
Wkurzona juz tak do granic możliwości, czuje jak zaczyna mną telepać, wiec w całych tych nerwach kazałam mu zapłacić za te kilka dni postoju bo ja tracę przez niego pieniądze, na co on, ze nie będzie mi za nic płacił i zebym przestała być śmieszna.

Gość nawet nie powiedział przepraszam, a wystarczyło to jedno słowo i było by ok, ale nie to jest cwaniak.

Teraz sie zastanawiam czy jest jakiś sposób by wyegzekwować od niego zapłatę mając dowody w postaci nagrania z kamer oraz zdjęcia. Istnieją jakieś przepisy dotyczące takich spraw czy mogę po prostu pocałować sie w 4 litery ???

#kociochpyta #prawo #przepisy #parking ##!$%@? #gorzkiezale
  • 15
@BajerOp: mam miejsca w garażu pod kamerami, więc wszystko było by nagrane xD zastanawiam się, czy mogła bym zlecić odholowanie takiego pojazdu, bo brat ma własna firmę i lawetę, ale nie chciałabym robić mu problemów... Znaczy ja bym nie robiła nic gdybym usłyszała zwykle "przepraszam", a tu nic, jeszcze ktoś mnie wyśmiewa... Mam na to 3 świadków xD
@stokrotka364: no i gość weźmie obraz z monitoringu, wskaże rachunek który płacił za czyszczenie z jajek i będziesz ty ponosiła za to odpowiedzialność. #!$%@? genialne.
@Jade: Nie no, przecież bym tego nie zrobiła xD Haha po prostu myślałam sobie o tym jak pięknie bym sie czuła gdybym to zrobiła, nie mam ochoty ponosić żadnych konsekwencji z tytułu tego, że ktoś nie potrafi przepraszać :)
@stokrotka364: Możesz domagać się zapłaty tego, co musiałby zapłacić, gdyby wynajął miejsce na zasadach rynkowych. Oczywiście tylko za czas, jaki stał. W praktyce jakieś grosze, ale podstawa prawna jest (art. 225 k.c.).
@zdzisiaj: wiem, ze w bloku wynajem miejsca postojowego to koszt około 200 zł... Stał jakieś kilka dni, ale nie mam jego danych, mam numer tablic, zdjęcie jak stoi na moim miejscu i ewentualnie nagranie z kamer. Wiem w którym mieszkaniu mieszka jedynie.
@stokrotka364: Dowody wystarczą, można jeszcze wnosić o przesłuchanie ochroniarza. Trzeba jeszcze imię, nazwisko i adres gościa, zdecydować, ile mógł tam stać i wzywać do zapłaty. Potem pozew i do sądu.