Wpis z mikrobloga

Hej mirasy, akurat mam wakacje i skończyłem technikum i trafiłem po znajomości na ofertę pracy jako programista(html,css,javascript,php) - poszedłem na rozmowe, umówiłem sie na dzień próbny i dostalem robote. Za tydzień mam podpisać umowe na lipiec a po lipcu okaże sie co dalej i oto moje pytania:
- Będzie to chyba umowa na zlecenie - to dobrze? Źle? Są jakieś inne które by pasowały na miesiąc?
- Wstępnie szef zaproponował mi 2 tys zł za lipiec, przy czym zapomniałem się zapytać czy netto czy brutto, targować się? Ile się targować? Chętnie podniósłbym to do np 2500 bo przy 20 pracujacych dnia w lipcu wychodzi że będe pracował za minimalną stawke(5 dni w tygodniu po 8 godzin)
- generalnie proszę o jakieś porady i komentarze co do tematu targowania się jak i zawierania takich umów na miesiąc przez programistów

Dodam jeszcze że na pracy jakoś szczególnie mi nie zależy więc na nic nie muszę sie zgadzać, dlatego chce wytargować jak najlepsze warunki
#programowanie #pracbaza #kiciochpyta
  • 12
- generalnie proszę o jakieś porady i komentarze


@MentoZZer: Zrób sobie zapas wazeliny bo będziesz nieźle ruchany.

będe pracował za minimalną stawke(5 dni w tygodniu po 8 godzin)


Widzę że sam sie juz zorientowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy czym te 8h to tylko rozgrzewka ;)
no niby tak ale z drugiej strony to początkujący programiści nieraz tyle dostają na jakiś praktykach czy jak zwał


@MentoZZer: No tak. Ja Ci tylko chcę uzmysłowić jak to wygląda. Ty z "ulicy" i bez doświadczenia będziesz takim praktykantem.
A jak z tymi umówami?


@MentoZZer: Mamy teraz rynek pracownika dlatego dostaniesz umowę. Kiedyś to bys musiał sie prosić o bezpłatny staż ;)
Szef zaproponował Ci stawkę,jesteście umówieni na podpisanie umowy = Akceptacja warunków. Możesz popytać jeszcze o zmiane ale wiedz że koleś będzie miał juz przygotowaną umowę. Zapytać zawsze warto ale Ty jako świeżak jesteś z góry na przegranej pozycji.
- Wstępnie szef zaproponował mi 2 tys zł za lipiec, przy czym zapomniałem się zapytać czy netto czy brutto, targować się? Ile się targować? Chętnie podniósłbym to do np 2500 bo przy 20 pracujacych dnia w lipcu wychodzi że będe pracował za minimalną stawke(5 dni w tygodniu po 8 godzin)


@MentoZZer: jeśli pracodawca nie doprecyzuje to zawsze mówi o kwocie brutto