Wpis z mikrobloga

Ostatnio czytałem, że jeśli ktoś nie jest studentem to może chodzić i tak na wykłady na uczelniach i nikt go raczej nie wyrzuci, bo są publiczne czy coś takiego. A jak to jest z ćwiczeniami w salach? Oczywiście bez przesady, powiedzmy na jakieś ćwiczenia z jednego przedmiotu. Czy jest to możliwe?

#prawo #studbaza #studia #pwr #pw #uw
  • 14
@Cr0w: Tak, u mnie na PW podobnie ogólnouczelniane.
Znajoma osoba chciałaby iść spróbować japoński od podstaw, a studentem nie jest. Nie potrzebuje ocen, mogłaby się dokładać do ksero i w ogóle, chodzi o samo uczestniczenie.
Dziwne się to wydaje od strony takiej, że normalnie za takie rzeczy się spory hajs bierze poza uczelniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TenAnonToKlopoty: Na ćwiczeniach zazwyczaj liczba miejsc w sali jest ograniczona. Poza tym pisze się kartkówki, pracuje przy tablicy itp. Na laborki nie wejdziesz bez podpisanego BHP a żeby je podpisać musisz być studentem.
Z wykładu nikt cie nie wyrzuci.
Języki są wyłącznie formą ćwiczeń, na początku zajęć sprawdzana jest obecność i jak ktoś jest spoza grupy to podaje z jakiej grupy jest, musi być to grupa o takim samym lub niższym
@Seid: no właśnie nie wiem jak z tymi grupami
w sali miejsc jest zawsze wiecej niż trzeba, a co do tych kartkówek czy tablicy no to w sumie nie robi to różnicy
poziom podstawowy języka japońskiego nie potrzebuje żadnych wcześniejszych przedmiotów do zaliczenia
jedyne co wtedy mogłoby przeszkodzić to urzędnicze "nie możesz, bo tak jest w regulaminie"
@TenAnonToKlopoty nikt jej nie pozwoli byc wolnym sluchaczem w SJO PW, nie ma takiego frajera.Chyba ze na zasadzie, ze sobie siedzi z boku, wszyscy maja w dupie i nie uczestniczy w zajeciach aktywnie, ale to by jej sie wybitnie szybko znudzilo.
@TenAnonToKlopoty i pytanie w SJO PW nie ma zadnego sensu, jedyna opcja to ze laska podbije osobiscie do prowadzacej przy okazji pierwszych zajec, zrobi maslane oczy, obieca, ze bedzie siedziec z boku i nie wadzic i zaliczy cholernego farta