Wpis z mikrobloga

Nawiązując do dyskusji o tabletkach po:

W ciągu ostatniego roku trzy dziewczyny które znam były/są w ciąży. Żadna nie skończyła nawet 22 lat. Żadne z tych dzieci nie było planowane.
Czy tak łatwo jest zajść w ciąże? Czy po prostu ludzie się nie zabezpieczają?
Ile znacie osób którym antykoncepcja jakiegokolwiek rodzaju zawiodła i z tego powodu mają dziecko?

#seks #zwiazki
  • 17
  • Odpowiedz
Żadna nie skończyła nawet 22 lat.


@bluberr: jeszcze niedawno słyszałem że to najlepszy wiek aby mieć dziecko

Ciąża w wieku od 20 do 24 lat - wady i zalety.To są twoje – pod względem biologicznym – najlepsze by zajść w ciążę lata. Najlepsze bo to okres najbardziej płodny. Twoje okresy są regularnie, w większości owulacyjne. Podczas ciąży występuje niskie ryzyko nadciśnienia czy cukrzycy ciążowej, a młode mamy dobrze znoszą ciążowe
  • Odpowiedz
@bluberr ja znam kilka takich par, ale są starsi. My na szczęście też nie musieliśmy starać się o dzieci, pyk i zrobione. Ale mam kilka koleżanek które próbują już ponad pół roku i dalej nic.
  • Odpowiedz
@bluberr: wbrew pozorom w ciążę wcake nie jest taj łatwo zajsc "tak o".
Przy stosowaniu antykoncepcji lub metod nat. zgodnie z zaleceniami oraz wiedza na temat cyklu kobiety i mechanizmu zapłodnienia szansa na ciążę jest mała.

Te wszystkie wpadki to najczęściej jednak brak myślenia i odpowiedzialnego podejścia do seksu.
  • Odpowiedz
@bluberr: nie chcą żadnej antykoncepcji ze skutecznością obniżająca szansę zajścia w ciąże do poniżej 1% rocznie, prezerwatywy nie są skuteczną antykoncepcją więc nigdy o nich nie gadam
  • Odpowiedz
ostatecznie metody mechaniczne są lepsze niż seks bez zabezpieczeń


@bluberr:
taki wybór to jak pomiędzy wyskoczeniem z samolotu z parasolem zamiast bez niczego.
Ja jak nie mam spadochronu to nie skaczę wcale.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aardwolf rozumiem twój wybor, ale pytałam o dowody anegdotyczne na to że antykoncepcja zawodzi. Bo nie wiem co myśleć na podstawie własnych obserwacji.
  • Odpowiedz