Wpis z mikrobloga

Mądry sąsiad się zbroi :D Człowiek od razu czuje się bezpieczniej wiedząc, że za płotem zaprzyjaźniony Anglik (który od czasu do czasu poczęstuje ziołem) produkuje w szopie b--ń :D której pilnuje wielki rottweiller, który cię uwielbia (a innych nie dopuszcza) a na drzwiach w szopie wisi tasak :)

#emigracja #namarinwuk #bron #uk #oswiadczenie
Namarin - Mądry sąsiad się zbroi :D Człowiek od razu czuje się bezpieczniej wiedząc, ...

źródło: comment_DonoFI8eZLEgjduVxyV66TIs4uEsAgi5.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@joteska: Nosić do obrony nie można nic. Nóż większy niż 3" scyzoryk można przy sobie mieć jak masz dobry powód inny niż obrona. Na proste do zrobienia pozwolenie można mieć b--ń długą. Gładkolufowa i .22 może być samopowtarzalna, reszta najwyżej powtarzalna.
  • Odpowiedz
@m1chau: Mniej czytania o broniach, a więcej nauki języka polskiego. B--ń to narzędzie walki, więc tak - ostry patyk, nóż, wiatrówka, czy karabin maszynowy - to wszystko to b--ń.
  • Odpowiedz
Przecież to wiatrówki, Hw Weihrauch bodajże.


@Volto12: Być może, no i co z tego? czy ja gdzieś napisałem że to nie są wiatrówki?

Czy dla was wszystkich b--ń = b---a atomowa lub działo przeciwpancerne?
  • Odpowiedz
@Namarin bo w Polsce wiekszosc wiatrowek to te limitowe, do kupienia m.in. na bazarku czy w markecie i w swietle prawa nie jest to bron, tylko "urzadzenie pneumatyczne", na dobra sprawę cos jak pompka do roweru xd
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: Jeśli potrafisz pompką pneumatyczną obronić się przed napastnikiem to jest to jak najbardziej b--ń (bo się nią oBRONiłeś).

Nawet kamieniem lub scyzorykiem się można obronić więc nazywam te rzeczy bronią (w odpowiednich rękach, odpowiednio użyte).
  • Odpowiedz
@dob3k: szczerze mówiąc to byłem przekonany, że c---a można tu mieć, bo nawet jak przeglądam strony klubów strzeleckich, to na zdjęciach są jakieś szajse do strzelania do talerzy, albo inny pneumatyczny szajs. Ale wyżej kolega @saginata wspomniał, że można nawet mieć .308 i Ty pokazujesz 12g, więc muszę zrobić risercz i zrewidować poglądy.
  • Odpowiedz
@m1chau: Wszystko sie rozbija o to GDZIE. Na ulicy nie mozesz miec praktycznie nic do ataku/obrony ale co innego dom (bardzo powaznie traktuja powiedzenie "my home is my castle") albo polowania. Mieszkam w rejonach gdzie wyskoki na polowania i taka bron w domu to nie jest nic dziwnego. Wiele osob ma strzelby w domu. Licencje na taka bron dostac jest latwiej niz dostac pozwolenie na gazowke w Polsce. No a
  • Odpowiedz