Wpis z mikrobloga

Niestety ktoś już zrobił znalezisko i zostało zakopane. Za to wykopalisko kolejny dzień jest zaśmiecane atakami na RPO, w służbie partii. Robię więc wpis, podkreślając kontekst, z którego wyrwano słowo "naród":

Jak zmanipulowano słowa Adama Bodnara o udziale Polaków w Holocauście

Holocaust jako holocaust przeprowadzili Niemcy. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Musimy pamiętać też, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holocaustu, w tym także, o czym mówię z ubolewaniem, także naród polski. Przecież ile było wyroków wydanych przez Armię Krajową na osoby, które ujawniały kryjówki Żydów. Przecież te wyroki śmierci nie wzięły się znikąd. (…) Państwo polskie jako takie nie może być w żaden sposób za to odpowiedzialne. Zawsze było potępienie. I wielkie dzieło choćby Jana Karskiego, który jako wolontariusz udał się do Auschwitz, żeby potem całemu światu zachodniemu ujawnić, co się działo w Auschwitz. To jest coś, co jest naszym wielkim świadectwem historycznym. Natomiast oprócz państwa mamy także przedstawicieli narodu, także Polaków, którzy mogli uczestniczyć w różnego rodzaju zbrodniach

Jak widać, Bodnar jednoznacznie mówi, że:

- za Holocaust byli odpowiedzialni Niemcy,
- że państwo polskie potępiało współpracę z Niemcami i mordy popełniane na Żydach,
- że niekiedy skazywano takie osoby na śmierć i
- że polskie podziemie odegrało kluczową rolę w informowaniu Zachodu o Zagładzie.
- Dodaje również, że wśród Polaków były osoby, które uczestniczyły w różnego rodzaju zbrodniach.

https://oko.press/zmanipulowano-slowa-adama-bodnara-o-udziale-polakow-holocauscie/

#neuropa #polityka #rpo #bodnar #bekazpisu #bekazprawakow
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cóż poradzić, konserwowi pożyteczni idioci lub opłacane kmioty, które lojalność partii cenią sobie wyżej aniżeli dobro kraju i prawdę.
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: Rzecznik i nie potrafi wypowiedziec sie tak zeby nie byc 'zle odebranym lub niezrozumialym dla widzow'? Prosze cie.
Mogl sie wypowiedziec, ze narod zydowski tez jest odpowiedzialny za Holokaust.
Tez nie byloby reakcji.
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: jest różnica między 'niektórzy Polacy brali udział' a 'naród polski brał udział', na pewno nie mówił z głowy więc mógł zauważyć że trochę to źle brzmi i żadne późniejsze uściślanie tego nie zmieni, jak go lubię tak tutaj dał tyłka na całej linii
  • Odpowiedz
Dlaczego władzy jest potrzebny taki atak na Bodnara? Ponieważ za jego kadencji RPO jest najlepiej oceniany od lat. I lepiej niż politycy.


@falszywy_prosty_pasek: Ciekawe jak mocno zapikuje teraz, zobaczymy skuteczność pisowskiego aparatu propagandy. Myślę że zła wzrośnie na jakieś 25%, dobra spadnie do 30. Ale może nie doceniam PiS-u.
  • Odpowiedz
Szczególnie jeśli chodzi o użycie słowa „naród”. Nawet jeśli wielokrotnie w tej rozmowie wyjaśniałem, że chodzi mi o zachowanie jednostek, nie całych narodów, to jednak ubolewam z powodu tego nieprozumienia.


@falszywy_prosty_pasek: Od kiedy używa się słowa "naród" w kontekście pojedynczych jednostek?
To jego tłumaczenie jest idiotyczne można je sparafrazować "Powiedziałem naród ale nie chodziło mi o naród"
  • Odpowiedz