Wpis z mikrobloga

Dziś słyszałem majstersztyk złodziejstwa i ludzkiej głupoty. Jakiś czas temu pewnej rodzinie ukradziono rower. Sprawa została zgłoszona na policję, poszukiwania na własną rękę itd. Po tygodniu rower został przez złodzieja odstawiony w to samo miejsce, a do ramy przyczepiona była koperta. W kopercie m.in. list. Złodziejaszek napisał, że przeprasza, że tak naprawdę go nie ukradł tylko pożyczył, bo był w tym czasie niezbędny. W ramach przeprosin załączył bilety do teatru dla całej rodziny. I wiecie co? Familia skorzystała z okazji, a w tym czasie koledzy od rowerka #!$%@? im całą chatę włącznie z LEDami od szafek kuchennych. #zlodzieje i zależy dla kogo #heheszki
  • 57
  • Odpowiedz
@Ustinovitch:

Co się okazało później w tym teatrze, cała sala była zapełniona, a publiczność stanowiły inne rodziny, które dostały bilety w ten sam lub podobny sposób. Tej nocy złodzieje dokonali kradzieży doskonałej.
Później, w toku śledztwa wyszło na jaw, że była to idealnie zaplanowana akcja. Wszystkie domy były położone bardzo blisko siebie. Niedługo później, podczas poszukiwań, w jednym z pobliskich lasów policjantom udało się znaleźć porzuconą furgonetkę, a w niej mapę z naniesionymi punktami. Złodzieje mieli zaplanowaną trasę od punktu A do B, C itd. Poruszali się najkrótszą możliwą trasą od domu do domu.
Niestety nigdy nie udało się złapać włamywaczy. W toku żmudnego śledztwa, policja ustaliła, że było prawdopodobnie trzech podejrzanych:
1. Informatyk - ponieważ, jedynie ktoś o wysoce analitycznych zdolnościach był w stanie tak precyzyjnie zaplanować wszystkie drobne szczegóły akcji i połączyć je w
  • Odpowiedz
A potem oddali wszystkie rzeczy i znów zostawili kopertę z biletami. Rodzina poszła do kina, czy tam teatru, a złodzieje #!$%@? dom z fundamentami.


@wahwah: No ja słyszałem co było później. Zlodzieje oddali cały dom z fundamentami i zostawili właścicielom karteczkę, że ten dom tylko pożyczyli bez zapowiedzi i w ramach przeprosin fundują bilet na rejs statkiem do Atlantyku.
Właściciele pojechali i jak wrócili to nie było już domu z
  • Odpowiedz