Wpis z mikrobloga

@BufferOverflow: po przeczytaniu treści pt "proszę czekać", mamy znowu powtórzenie tej papki na koniec :
"27-letnia Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety,( a śledztwo powinno to zweryfikować) który miał z nią kontakt telefoniczny(albo ze zleceniodawcami), zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował(czyżby ?) jej wcześniejszy powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do szpitala.(albo do rzeźni)W tym samym czasie do
@stopmanipulacji1111: @BufferOverflow: Dziwne podejście:

"zostaną one przekazane biegłym z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy zapoznają się z nimi przed wydaniem opinii z sekcji zwłok Magdaleny Ż. przeprowadzonej w Polsce"


Dlaczego biegli przed wydaniem swojej opinii z POLSKIEJ SEKCJI mają się zapoznawać z dokumentacją z Egiptu? Opinia na temat czegoś (w tym wypadku polskiej sekcji) powinna być wydana wyłącznie w oparciu o to czego dotyczy, czyli wyniki polskiej
@gigaset: Z ust mi to....pomyślałam, że to coś nie halo...Właśnie przypomniało mi się oświadczenie min sprawiedliwości, jakoś w okolicy konferencji, że "śledztwo prowadzi strona Egipska", już to wrzucałam, ale nikt się nie zainteresował, pierwsza myśl- czy wy nie chcecie powiedzieć "sorry, to nie nasze kompetencje.."?
@stopmanipulacji1111: to błędny trop - żaden kraj nie może prowadzić śledztwa na terenie innego, więc to normalne, że śledztwo w Egipcie prowadzą tamtejsze organa, a my jedynie możemy - tak jak to uczyniliśmy - w drodze wyjątku prosić o uwzględnienie naszych wniosków. Gigaset pisze o czymś innym - o niezależności polskiej sekcji.
@kknnoo: ale to taki mój skrót myślowy, wiem o co chodzi -śledztwo to jedno, a sekcja , to inna sprawa. Zaniepokoiło mnie to oświadczenie, bo może być wykorzystane na potrzeby "przedłużania śledztwa" w Polsce, bo musimy czekać aż Egipt zakończy....żeby tak nie było czasem. A sekcja...też spryciarze może chcą nagiąć pod wersję egipską, naturalnie..
@kknnoo @gigaset @BufferOverflow nie mogę znaleźć nagrania, gdy MŻ wjeżdża na wózku do szpitala i widać, że coś musiała "dostać". Spekuluję tu na temat jej stroju, jakby przypadkowo nałożonego, buty błyszczące, czyżby jeszcze po jakimś "występie"..? wygląda na ubraną przez kogoś, sama jeszcze pierwszego dnia w szpitalu wygląda inaczej. To nic nowego, ale chodzi mi o te buty ....Droga, którą pokonywali prowadzi przez znany "burdel", podobno...
@BufferOverflow: @gigaset: @stopmanipulacji1111: czyli tak, przesłuchali ponad 100 świadków, zabepieczyli szereg dokumentów, w tym elektronicznych (rozumiem że chodzi o jakąś korespondencję - emaile, smsy itd), zakończono też sekcje zwłok w Polsce, i rozumiem że to wszystko nie jest przesądzające, bo czekają na .. dokumenty z Egiptu. Co ciekawe - odnoszą się wyłącznie do dokumentów o charakterze medycznym, a nie wspominają w ogóle o innych, o których uzyskanie jak rozumiem
@kknnoo:@gigaset: @stopmanipulacji1111: Poniekad rozumiem prokurature bo jezeli chca cos ujawniac to musza miec pelnie materialow i przygotowane mocne dowody i akty oskarzenia (lub akt umorzenia sprawy). W przeciwnym razie naraza sie tylko na smiesznosc i krytyke dodatkowo nadszarpna wizerunek swoj i Ziobry. Ujawnianie niepelnych materialow ostrzegloby tylko podejrzanych co do kierunkow sledztwa.
Bylo jasne od samego poczatku ze Egipt zrobi wszystko zeby sprawie ukrecic leb. Podejrzewam ze graja na czas
@BufferOverflow: Jak się nad tym zastanowić, to mało prawdopodobne, by w tym przypadku to ciało było decydującym dowodem. Nawet jeśli znajdą narko - a jak zauważasz, niewykluczone że takowe jej podawane były a sekcja i tak tego nie wykryje - dalej pozostaje ustalić, kto, kiedy, po co podał itd. To dalej nie wyjaśnia, w jakich warunkach zginęła (no chyba że zgon nastąpiłby jako bezpośrednia konsekwencja ich podania, aczkolwiek i to da
@kknnoo: Wyniki sekcji sa formalnie jednym z najwazniejszych dowodow ze wzgledow procesowych, w naszym przypadku nie beda zbyt miarodajne aczkolwiek formalnie musza byc (jakie by nie byly) aby cokolwiek oficjanie oglaszac.
Zgadzam sie. Wystarczy tylko CCTV sprzed pokoju, z ktorego rzekomo wyskoczyla Magda zeby potwierdzic czy obalic podstawowe wersje Egipcjan, np czy wogole tam byla, jezeli tak to czy sama czy moze wraz z tlumem znajomych acz niezydentyfikowanych arabow itd. Oczywiscie
Poniekad rozumiem prokurature bo jezeli chca cos ujawniac to musza miec pelnie materialow


@BufferOverflow: Prokuratura jak najbardziej. Ale co do tego mają biegli, którzy mają wydać opinię z polskiej sekcji - konkretnej CZĄSTKI śledztwa? Zapoznawanie ich z wynikami sekcji egipskiej przed napisaniem przez nich opinii z wyników sekcji polskiej to tak jakby świadkowi przed złożeniem zeznań dać do przeczytania zeznania innych świadków.... Biegły powinien wydać opinię wyłącznie na podstawie tego czego
@stopmanipulacji1111: a co podają jako przyczynę ostrzeżenia? mi też dali za obrażanie - w moim przypadku jest to akurat uzasadnionne, bo pojechałem wczoraj po tych trollach mocno. Ale w Twoim przypadku? Może za awatar - przyznam że wygląda wyjątkowo 'foliarsko' hehe ;)