Wpis z mikrobloga

#pokemongo

Krótkie podsumowanie:

- bug z dodgem dalej istnieje, lagi są ponoć jeszcze gorsze

- spooferzy dalej mają się świetnie

- nie można dodawać pokemonów do gyma, który jest atakowany (jeszcze do potwierdzenia, niektórzy piszą, że można i wszystko się erroruje)

- za karmienie pokemona dostaje się 20 dustu, czasem candy karmionego pokemona (nawet karmiąć cudze pokemony)

- rajdy są dostępne dla trenerów powyżej 35 levelu, na wybranych gymach, ich trudność jest różna, możliwe jest solowanie (nawet jak przegra się z bossem to jeżeli wznowi się walkę w ciągu 2 minut, jego HP nie odnawia się)

Przykład rajdu i lootu z niego:

Just did a raid in Walnut Creek, 11k Muk, four trainers, 3 blue, 1 red. Took it down in 30 seconds. Got 1 Charged TM, 1 Rare Candy, 2 Golden Razz, 4 revives. Caught Muk, lvl 20, 98% IV.


- przekreślone (zdobyte nielegalnie) pokemony nie mogą ranić pokemonów w gymach, nie można też ich do nich wsadzać

- pokemon wsadzony do gyma zaczyna ze zmniejszoną motywacją

- kręcenie gymowym pokestopem daje +1 item jeżeli jest Twojego koloru

- kręcenie gymem zalicza się do daily streak

- GO+ nie kręci gymami

- Nearby nie pokazuje pokemonów przy gymach

- można mieć maksymalnie 20 gymów w tym samym momencie

- CP spada w tempie 1 CP na 2 minuty

- gdy CP pokemona jest czerwone, następna przegrana bitwa wykopuje tego pokemona z gyma

- w grze nie pokazuje się nic jeżeli ktoś walczy z gymem

- 1 coin za 1 godzinę spędzoną przez pokemona w gymie

- można powiększyć plecak do 1500

Jak o czymś zapomniałem, napiszcie w komentarzu.
  • 19
@Dryblas: krótko mówiąc - miałem wracać do gry po 8 miesięcznej przerwie, a wyszło jak zwykle i nie ma po co, spooferzy, 1 coin za godzinę pokemona w gymie oraz limit lvl 35, by brać udział w raidach

podziękuję
@Dryblas: właśnie znalazłem o tym info na reddit, niedługo powinni zmniejszać limit lub udostępnić dla wszystkich, no to jeszcze w porządku, ale coiny imo są żałosne, ciężko teraz będzie rywalizować ze spooferami
@Dryblas: Możesz kupić super fajne nowe przedmioty za coiny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spooferów nigdy nie zbanują, bo się okaże, że gra straciła 50% graczy, jak nie więcej. Ponadto, jestem w stanie uwierzyć, że Niantic szanuje spooferów bo są jednym z większych źródeł kasy. Dlaczego? Bo oprócz hardcorowych graczy, nikt więcej nic by nie kupił.
Casuale nie potrzebują, im pewnie starczą itemy ze zdobywanych poziomów. Gracze z
- nie można dodawać pokemonów do gyma, który jest atakowany (jeszcze do potwierdzenia, niektórzy piszą, że można i wszystko się erroruje)


@Dryblas:mi przy próbie dodania pokemona pokazało komunikat, że nie mogę bo gym jest atakowany
- przekreślone (zdobyte nielegalnie) pokemony nie mogą ranić pokemonów w gymach, nie można też ich do nich wsadzać


@Dryblas: To najbardziej mnie #!$%@?. Niantic wykrył oszusta - daje perma? Nie po co? Poklepiemy gościa po główce i zablokujemy mu jedynie część pokemonów. To tak jakby zalegalizować oszustwa xD
@Luka_Wars: Mam podobne zdanie. Jeszcze ludzie się cieszą, że Niantic "walczy z cheaterami". Jak ktoś jest cheaterem to niech #!$%@?, a nie ma przekreślone pokemony. Po co to? Żeby cheaterzy mogli sobie grać w single playera i żeby nie stracić bazy graczy? Idiotyzm
@Grethold: Wybacz, zapomniałem o tym wątku, napisałem w tamtym momencie posta w tagu. Jeżeli jeszcze nie widziałeś to funkcjonuje to tak, że pokemonom z CP 3k+ spada 1CP/15s, a pokemonom poniżej 3k spada 1CP/2 minuty