Wpis z mikrobloga

#gry #elitedangerous

Ma ktoś doświadczenie z VRem w Elite Dangerous? Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję sprawdzić to w praktyce i jestem dość zajarany, ale nie chce wydawać na to kupy kasy, myślałem na jakimiś tanimi googlami do których można wsadzić smartfona i tak pobawić się w Elite, robił ktoś tak?
  • 4
@Need: Ja testowałem takie coś na gówno okularach za 20 zł na LG G3, jest system VRidge/RiftCat który emuluje na kompie SteamVR i dzięki temu możesz używać gogli z telefonem we wszystkich grach które działają na SteamVR. W samym Elite działało to dobrze tylko ze względu na małe czcionki w grze większość tekstów była nieczytelna ale będę chciał jeszcze to przetestować z lepszymi okularami. Dodatkowo VRidge jest teraz w promocji za
@Need Działa, ale Elite ma problemy z czytelnością interfejsów w vr, Samsung gearvr to najlepsza opcja z Galaxy S7 i riftcatem, działka gry steam vr, oculus i reszta. Natomiast odnośnie samego Elite lepszym rozwiązaniem imo jest headtracking. Jak chcesz niedrogi to polecam trackhat.org, mam i działa spoko w tej i innych grach a kosztuje grosze w porównaniu do TrackIR.
@Need ja dość dużo gram na oculusie ale ze względu na dużo małych napisów trzeba podnosić supersampling co wymaga mocnej karty mój Gtx 1060 6GB ciągnie na medium i supersampling na 1.5 - 45fps, i na oculusie warto ustawić kolor HUD na zielony, mniej rozmazane czcionki. Potrafię tak siedzieć godzinami ;)