Wpis z mikrobloga

Dzwoniłem przed chwilą na infolinię Play by zapytać jak to jest z tymi pakietami Unlimited za granicą.

I dostałem takie info:

- mam Formułę Play na Kartę
- korzystam z pakietu Formuła Unlimited - płacę 25zł miesięcznie za nielimitowane rozmowy i SMS do wszystkich sieci + 6GB LTE
- gość mi powiedział, że ten pakiet obowiązuje również w Unii Europejskiej i rozmowy i SMS mam darmowe i mogę dzwonić bez obaw ale na Internet jest limit i mam 1,25GB do wykorzystania (dla mnie spoko)

Gość trochę się motał w tym co mówił i chciałbym Was zapytać - dobrze mi to w końcu przedstawił czy są jakieś kruczki w tym?

No i jak ustawić ten roaming za granicą? Po przekroczeniu granicy mam coś zmieniać w telefonie czy po prostu samo mi się tam wszystko będzie łączyć? Bo w opcjach telefonu mam opcję ,,Roaming danych - połącz usługami przesyłu danych podczas roamingu" i to mam cały czas włączone bo ktoś mi kiedyś polecił, że lepiej łapie zasięg. Mam to mieć włączone podczas pobytu w Bułgarii?

#play #telefony #roaming #siecikomorkowe #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Vojak - Dzwoniłem przed chwilą na infolinię Play by zapytać jak to jest z tymi pakiet...

źródło: comment_odK1eajxXY8wR0G1SFu09OjHXdKnbPXY.jpg

Pobierz
  • 12
@Vojak: dobrze powiedział i nic nie musisz ustawiać (sprawdź tylko na Play24 czy masz aktywną usługę roamingu, ew. spytaj w BOK).
Oczywiście po zużyciu 1,25 GB będziesz płacił 0,04zł / 1 MB więc sie pilnuj :) ale W TEORII po zużyciu 80% pakietu dostaniesz SMS informujący o tym.
@fubica: nie w taryfie, bo gola taryfa to formuła Play na kartę i nic nie masz. Dopiero jak kupisz pakiet np formuła unlimited to wtedy będziesz miał 1.25 GB.
Jak pakiet odnowi się na nowy miesiąc, to będziesz znowu miał 1.25 GB
@murarz13: http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Zmiany_w_roamingu_UE_od_15_06_2017_dla_ofert_na_karte.pdf

wyjściowo w cenniku taryfy masz 29gr/min , 9gr/sms i 9gr/mms, jak masz unlimited to masz no limit rozmowy i smsy i mms za 9gr

Doliczanie to 0,16 zł za minutę wychodzącego, 0,05 za min przychodżącego, 0,05 za sms i 0,04 za mms.

Jeśli masz pakiet unlimited, to minuta kosztuje 16 gr, jak nie masz to kosztuje 16+29 = 45 gr (mowa o tym jak już za przekroczenie czasu korzystania