Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki i Mirunie. Szukam dobrej #klawiaturamechaniczna do grania i pisania - w dobrej cenie, może być z #aliexpress #banggood #gearbest
itp. Generalnie znalazłem ładny model - Mechanical Eagle Z-88: link - fajnie gdyby miała podświetlanie z pełnym RGB, a nie jakieś biedackie jednolite podświetlenie kolorowe typu każdy rząd w innym kolorze, bo wkurza mnie choinka (chyba że będzie całe tylko białe - takie mi się podoba :) ).
Ma to być moja pierwsza klawiatura mechaniczna, wcześniej miałem jedynie okazje testować takową w Media Ekspert czy czymś podobnym - model z firmy z zielonym wężem, której nazwy zapomniałem. Stąd szukam czegoś w granicach do 200PLN powiedzmy, żeby nie rzucać się od razu na górnopółkowe modele.
Jako że się na tym nie znam, pytam o poradę - może znajdzie się coś lepszego w tym budżecie - nie upieram się również przy podświetlaniu - może być bez. Najważniejsze żeby była przyjemna w działaniu i nie kosztowała ponad 200PLN

#komputery #pcmasterrace #gry
  • 14
@b0rn2frag: i faktycznie warto się przesiąść z membrany? Do tej pory używałem bezprzewodowego zestawu klawiatura+mysz z Microsoftu, później trafił mi się Sidewinder X5 za darmo z microswitchem LPM do wymiany i od tego czasu kombinuję z klawiaturą. Generalnie głównym problemem było przerywanie gdy telefon leżał na linii klawiatura-odbiornik :D no i teraz planuję klawiaturę lepszą
@magiczny_orangutan: jak dla mnie, #!$%@?ąc od kwestii przełączników oraz zakładając że wysokie klawiatury to to czego szukasz to CK104 w cenie tych ~150zł zwyczajnie prezentuje serio dobrą jakość wykonania i raczej nie odstaje od najlepszych membranówek w tym przedziale, zarówno jeśli chodzi o obudowę jak i nieścieralne keycapsy (tu wiele nawet droższych klawiatur ma poważny problem ;D ).

a mechanizm - mi się go używa o wiele przyjemniej niż zwykłej membrany