Wpis z mikrobloga

Mirki szykuje mi się zlecenie od klienta z zagranicy, myk jest taki że koleś chce zapłacić kartą z tego co wiem to bez problemu można to ogarnąć przez paypala? Ale przy płatnością kartą jest możliwość chargeback no i nie widzi mi sie sytuacja że po jakimś czasie dostane obciążenie zwrotne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zlecenie na średnią stronę razem z indywidualnym designem, wstępnie umawiamy się na płatność w 3 turach 35% przed rozpoczęciem, 35% po akceptacji designu no i reszta już na koniec po zakodowaniu.

W razie chargeback będzie opcja żeby się z tego wybronić czy już kaplica? A może za bardzo się spinam i przywykłem do kombinowania z zapłatą przez januszexy? A klienci z zagranicy to inna liga (tylko raz współpracowałem z kimś z poza Polski) i powinienem wyluzować?

#freelance #webdev #paypal
  • 9
@Ananasz: Nikt normalny nie będzie płacił przelewem za zlecenie robione za granicą. Na świecie PayPal to standard. Ryzyko chargebacku musisz wkalkulować w działalność i tyle. Jeżeli gość zapłaci skradzioną kartą to nie masz szans obrony, cokolwiek byś nie robił. Pamiętaj, żeby uwzględnić w kwocie koszt jaki poniesiesz za odebranie płatności oraz koszt przewalutowania z innej waluty przez niekorzystny kurs PayPala.
@Ananasz: czasami czytam o problemach z chargebackami od klientów z zachodu, ale mi się jeszcze przez 10 lat nie zdarzyło. Jeżeli to jest jakieś budżetowe zlecenie i gość nie będzie naciągał na milion ficzerów i poprawek to nie masz się czego bać. Możesz sobie trzymać kopie korespondencji w razie gdyby, ale ja mam dobre doświadczenia.

@MichaelT128: A wyobraź sobie, że coraz mniejszy problem jest z tym. W Stanach był kiedyś
Dzięki za wypowiedzi

@TwigTechnology: Klien właśnie ze Stanów, zwykła strona firmowa przedstawiająca ich kilka produktów z dużym naciskiem na design (aktualnie nie maja jeszcze nawet wykupionej domeny)

@MichaelT128: W sumie projekt ma się rozciągnąć w czasie na 1,5 miesiąca więc coś takiego jak kradzież wyszła by chyba wcześniej. Dzięki pamiętam o prowizji, słabym kursie no i dochodowym podczas wyceniania.
@Ananasz: jak sie nie bardzo znasz z klientem to może rozważ pracę przez jakiś portal freelancerski, co prawda prowizja jest ale bezpieczniej, a po jakimś czasie przejdzcie na paypal jak sie już dotrzecie