Wpis z mikrobloga

@TwigTechnology: ale co to znaczy powalczyć? Do czego chcesz takich zdjęć używać poza pamiątkami z wycieczek, śmiesznymi fotkami na fejsa czy informacyjnie zamiast notowania? Wydaje mi się, że ilość osób "profesjonalnie" (? xDDD) robiących zdjęcia telefonami jest na tyle marginalna, że to chyba nie jest główny target producentów telefonów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nataniel_PL: główny nie jest, ale skoro taki OnePlus daje wsparcie dla RAW w standardzie to dlaczego nie?

A dla mnie "powalczyć" oznacza szybką obróbkę w Lightroomie - tu przyciemnić, tam rozjaśnić i w przeciwieństwie do JPG - 16 bitowy RAW pozwala mi na dużo więcej. Do tego mam te 16mpix do kadrowania i zabawy.

Może coś przegapiłeś, ale to już dawno nie są kalkulatory...
@Neaopoliti: A co to za problem? Synchronizują się z Lightroom Mobile w normalnym Ligtroomie, wybieram sobie kilka, poprawiam na kompie co mi się nie podoba i na telefonie mam chwilę później poprawione i gotowe do wysłania komuś / gdzieś lub je udostępniam jednym kliknięciem przez galerię z chmury Adobe albo Dropboksa.

Jedyna wada jest taka, że obecnie to idzie przez chmurę NSA, więc te 30MB/raw trwa z minutę, ale przynajmniej mogę
@Neaopoliti: Fajnie jest mieć torbę ze szklarnią o wartości samochodu i pełną klatkę, wtedy sobie możesz mieć idealne zdjęcia. No ale nie zawsze się ją ma przy sobie :) A tak - walniesz rawa telefonem to coś tam jeszcze naprawisz jeżeli światełko było sensowne, a z jpg to już większa loteria.