Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy kisnę z działań Porozumienia Rezydentów.
Tak miernych działań to dawno nie widziałem.
Była akcja adoptuj posła - niewypał
Było pisanie listów
Było wysyłanie pusheenow na profile Szydło TOP KEK XD
Protest piknik
Pisanie kolejnych listów
Zabieranie podpisów pod projektem ustawy, który po nie całym miesiącu #!$%@? do niszczarki.
Teraz kolejne otwarte listy.

#!$%@? śmiechu warte.

Ratownicy w kilka tygodni przeszli do zaostrzania protestów. I bardzo dobrze.

A rezydenci nadal będą sie kręcić jak gówno w przeręblu, pisać listy miłosne i apele xD

#porozumienierezydentow #medycyna #lekarz #protest
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Zlowieszczy_befsztyk

??
Mi chodziło o to, że PR ma mało stanowcze działania i bawią sie w pisanie listów do polityków .
Dla porownania ratownicy w ciągu 3-4 tygodni zaostrzają protesty.

Chodziło mi o porównanie eskalacji działań.

Ja rozumiem, że najpierw trzeba wykorzystać pokojowe rozwiązania ale no ile można tracić energię na podpisy, listy itd ?

Z grupy PR wpisałem się już z pół roku temu kiedy zamieniła się ona w grupę wzajemnej
  • Odpowiedz
@paramedic44: nie chce mi sie rozpisywać dlaczego tutaj to nie wyjdzie. Wszyscy ratownicy maja podobna sytuacje finansową - wszyscy sa w dupie. U rezydentów jest różnie. Z roznych powodów nie beda protestować wszyscy. Poza tym protest 10% rezydentów spowoduje że szpitale sie zdekompensuja i system sie zawali koszem pacjentów i efekt bedzie odwrotny
  • Odpowiedz
@paramedic44:
Ratownicy też jakoś szczególnie dotkliwego protestu nie robią (petycje, jeżdżenie na sygnale, koszulki i oznakowanie protestu), dopiero 30 czerwca mają być pikiety w całej Polsce a potem protest w stolicy.
  • Odpowiedz