Wpis z mikrobloga

I tak miałem robić, więc wrzucam koszty utrzymania samochodu BMW E46 330Ci rok 2004.
Samochód kupiłem z dwoma kompletami kół - dobrymi zimówkami, letnie musiałem kupić.
Uważam, że jest to jeden z bardziej zadbanych egzemplarzy, sprowadziłem go z Niemiec, ma obecnie 267500km przebiegu (jeśli helmut nie podrobił wszystkich faktur na samochód i wizyt w ASO ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i jestem 3cim właścicielem.
Nie wpisuje tutaj AC, OC, przeglądu, zbieżności, wymiany kół, tylko części i paliwo.
Wymiany robiłem sam, jedynie z klimą oddałem auto do zakładu, co jest ujęte.
Warto zaznaczyć, że samochód nigdy nie stanął na drodze, nie zepsuł się, alternator zregenerowałem, bo już paskudnie rzęził, więc pewnie zaraz przed padnięciem.

Są to koszty półroczne, zrobiłem przez ten czas ~10 000km, mówiąc szczerze nawet nie miałem pojęcia, że aż tyle.

Paliwo: 4594,32zł
Opony letnie: 1423,00zł (SportMaxx RT2 225/45R17)
Części: 1864,62zł w tym:
- Filtr powietrza kabinowy 30,00
- Wycieraczki szyby Aero 47,99
- Rolki napinacza i paska 93,53
- Paski klima i wieloklin 153,26
- Łącznik stabilizatora 68,50
- Olej 13litrów 448,00
- Alternator pełna regeneracja 165,00
- Klimatyzacja diagnoza 39,00
- Klimatyzacja serwis + wymiana osuszacza i uszczelki 488,00
- Uszczelka obudowy filtra oleju 22,00
- Olej do dyfra wymiana 37,00
- Filtr oleju 30,00
- Świece 6x NGK Platinium 179,34
- Uszczelki kanału świec zapłonowych 38,00
- Pompka spryskiwaczy 25,00

Łącznie 7881,94zł - czyli koszt przejechania 1km to 0,79zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzeba brać pod uwagę, że dużo tego kosztu to podstawowy serwis po zakupie oraz paliwo, samochód średnio pali 10l/100km (jeżdżę w 80% po trasie).

#motoryzacja #bmw #e46 #kosztysamochodu #pytanie #prawilnebmw @V3NOM
kipowrot - I tak miałem robić, więc wrzucam koszty utrzymania samochodu BMW E46 330Ci...

źródło: comment_9347SJ2KjHbpMYmCeVHnzU6uAuf9YvVA.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@kipowrot: u mnie w ciągu ostatniego roku koszty części wyniosły 12700zł, koszt paliwa 7200zł, przejechane 15000 km :D E46 330Ci 2002. Ale w cenie kompletna wymiana zawieszenia, wymiana sprzęgła z kołem zamachowym i regeneracji wszystkich tulejek lewarka, regeneracja VANOS + ustawienie rozrządu, uzupełnienie wyposażenia, wymiana uszkodzonych spinek na nowe, wymiana boczku kierowcy, kosmetyki do pielęgnacji, zakup nowych opon zimowych, dwie wymiany oleju w silniku z płukaniem dwufazowym, wymiana oleju w skrzyni,
  • Odpowiedz
@kipowrot: dzięki wielkie za rzetelny spis kosztów ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie są aż takie duże jak na taki silnik, jeszcze pare cebulionow wpadnie i również biorę taką kupetę :)
  • Odpowiedz
@kipowrot: zależy jakie ma się podejście, zawieszenie wymieniłem bo 15 letnie tuleje padły po wizycie na torze, więc wszystkie tuleje w zawieszeniu i przednie wahacze z tulejami zostały wymienione na nówki. Gdybym na tory nie jeździł to spokojnie wytrzymałyby kolejne lata na drogach. Niektórzy mogliby moim egzemplarzem jeździć bez żadnych problemów i bez wymian tak dużych jak ja robiłem i zmieściliby się w Twoim budżecie. U mnie koszt podnoszą również koszty
  • Odpowiedz