Wpis z mikrobloga

Mirki chyba czas wziąć się za siebie. 120kg/180cm here. Mam trochę miejsca w mieszkaniu, co mógłbym kupić za ~600zł do ćwiczeń? Jakieś używanie urządzenie lub hantle? Chciałbym od razu przepalać smalec na mięśnie, po szybkiej redukcji zamienię się w spadochron.
#mirkokoksy #silownia
  • 19
@earthshaker: 600 zł to mniej więcej pół roku na siłowni. I to bym Tobie polecał. Nauczysz się przy okazji dyscyplinę, której obecnie Ci brak. Nie da się przetopić sadła w mięśnie. Możliwym jest jednoczesne spalanie tłuszczu i budowa masy mięśniowej ale Tobie zdecydowanie polecałbym redukcję z rozsądnym treningiem (np. FBW Sakera). Zgubisz sporo sadła i zrobisz trochę mięśnia. Przede wszystkim zadbaj o michę z ujemnym bilansem i idź na siłownię.

Pod
@earthshaker: w takim razie lawka, stojaki, gryf i talerze. Sama sztanga spalisz gigantyczne ilości sadła. Zobacz ten plan Sakera (na YT warszawski koks - fbw). To całkiem sensowny plan oparty praktycznie w całości na wolnych ciężarach i masie własnego ciała.
Nie rób brzuszków.
@earthshaker: Tak jak poprzednicy mówią dieta jest najważniejsza, nawet bardziej niż trening. Policz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, kup wagę kuchenną, zainstaluj fitatu na telefon i pilnuj diety to bardzo szybko będziesz tracił na wadze nawet bez ruchu.
Chociaż polecam w takim wypadku trening z własnym ciałem, jakieś łatwe wersje poszczególnych ćwiczeń, więcej szybkich spacerów, a gdy stracisz około 20kg kupisz drążek i wystarczy. Stracisz wagę, staniesz się sprawniejszy, a potem gdy będziesz
@earthshaker: uwierz nic nie kupuj do domu... sam to przerabiałem, zaczynałem rownież z 180 cm/120 kg i zredukowałem prawie 50 kg i z perspektywy czasu czas w domu ze sprzętem kupionym (wydałem ponad 1000 PLN) był czasem nie wykorzystanym optymalnie, bo nie masz wszystkiego co trzeba i robisz progres siłowy, ze obciążenia nie starcza i musisz co chwila czekać na nowe dostawy... gdybym od razu kupił karnet by było szybciej... chyba,
@earthshaker: stary, siłka, trener. Nie robiłbym tego w domu - kupiłem podstawowy zestaw hantli, a teraz się kurzą. Zainstaluj Fitatu, jak już tutaj ktoś napisał i kontroluj miskę. I daj sobie czas na zrzucenia fatu i robienie mięśni. Nie wszystko od razu.