Wpis z mikrobloga

#audi #audiboners

Siema świry od Audi. Ma ktoś może Audi A6 C4? Mam problem ze światłami przeciwmgielnymi - o ile przednie działają ok to z tyłem jest problem. Na początku myślałem, że problem jest z żarówką - ale żarówka sprawna 12V. Potem przejrzałem wiązki kabli i faktycznie w tylnej klapie (wersja Avant) na zgięciu kable były popękane - ale to na szybkości naprawiłem wyciąłem pęknięcia - zalutowałem nowe druty i spoko. Ale jak nie świeciło tak nie świeci - sprawdzam miernikiem... a tam napięcie ~6V. Światła od wstecznego nominalne 12V. Ale czemu do cholery tam jest akurat 6V? Kable połączyłem na 100% dobrze - wyłączenie/włączenie świateł wyłącza/włącza napięcie 6V. Przekaźnik raczej nie - bo wtedy nie świeciłyby wszystkie przeciwmgielne. Według książki serwisowej powinna być tam żarówka 12V 21W - taka sama jak od wstecznego.

Jakiś pomysł?
  • 11
@brokenik podepnij na krótko lampę do aku jakimiś innymi kablami - jak chodzi ok to wina kabli, jak nie to lampy, wszak logiczne. dla mnie coś jest zaśniedziałe/kable gdzieśwalnięte po drodze i raczej nie znajdziesz. lepiej pociągnij nowe z lampy do przekaźnika czy gdzie one siętam zaczynaja
@Rurzowy_Rzufff: Ciągnięcie kabla nie wchodzi w rachubę. Muszę znaleźć prostszą metodę - jeśli te 6V jest dostępne to chyba prościej będzie wyciągnąć 12V i włączać przeciwmgielne przekaźnikiem. Kable wyśniedziałe raczej nie są - wiązka na 99,9 jest sprawna. Gdyby kabel był wyśniedziały albo był problem z przekrojem to by się grzał - ale napięcie powinno być takie samo. Musze to zrobić bo auto idzie na handel :) A głupio komuś taką
@brokenik: jaką minę? jak będzie działać i podłączysz po ludzku to raczej nawet nigdy się nie dowie bo i czemu miałby tam grzebać. rzucać w oczy też się to nie rzuca, bo przecież kabel masz schowany pod progiem wewnętrznym itd itp. no i tez niech kupujący nie oczekuje cudów bo zgaduję, że to nowy samochód nie jest?
@brokenik: no to dobrze trafiłem, mój rocznik ten sam. i jakoś nawet nie rozważałem że będzie bez druciarni itd. jak masz problem z lampą to włóż spaloną żarówę i w dupie, uprzedź kupującego że nie działa i niech się sam bawi