Wpis z mikrobloga

Nie uważam, żebym był przykładem do naśladowania, ale spostrzeżenia obu płci w tym temacie troszkę mnie martwią.
Oczywistym jest, że dana płeć będzie bronić osoby tej samej płci, w sytuacjach, które są opiniotwórcze dla ogółu płci.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak w ten sposób nie zbudujemy zdrowego społeczeństwa. Opieranie się na egoistycznej łapczywości zdaje się być ok, dopóki dana grupa stanowi większość. Jak wspomniałem wyżej, solidarność jajników jak i jąder jest zrozumiała, ale jest i płytka zarazem, jako stworzenia rozumne powinniśmy używać rozumu do rozwiązywania takich problemów, jak na przykład ustalanie opieki nad dzieckiem.

#niepopularnaopinia #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 12
Prawdą jest to co piszesz. Kobiet będą zawsze wspierać sie wzajemnie i mężczyźni tak samo. Przechodzę teraz przez podobny okres w zyciu. Wniosek nasuwa mi sie jeden: Jestesmy spoleczenstwem konsumentów, kupujemy produkt uzywamy i nastepnie wywalamy. Mam wrazenie ze to samo zachowanie przenosimy na ludzi. Zapominamy ze nad zwiazkiem wypada pracowac i wzajemnie sie doskonalic. Zamiast tego kazda wade w partnerze traktujemy jako powód do tego by go wyrzucić jak stary telefon
@zajdlem: Dokładnie. W większości przypadków, jeśli komuś wydaję się, że jest empatyczny, to przeważnie tylko mu się wydaje. Ten egoizm widać w każdym aspekcie życia. Polityka, religia, obyczajowość, sport, #!$%@? wszędzie. Człowiek MUSI mieć rację, nawet jeśli od tego zależałby los planety. Niestety, jak sam się nie przekonasz na własnej skórze, czy też nie przewidzisz tego to się nie dowiesz.

P.S. Używaj opcji "odpowiedz", będziesz bardziej widoczny. :)
@PiccoloColo Dzięki za rade, będę używał tej opcji. Prawda jest taka że my wszyscy dziś jesteśmy zapsuci. Ja sam mam wiele wak które sprawiły, że mój związek się rozpadł. Gdyby każdy z nas był świadomy swych wad, nasze wspolne zycie byłoby o wiele lepsze. Taki jest efekt uboczny tego swiata w ktorym zyjemy. Jesli nie bedziemy walczyc z tym to będzie tylko gorzej.
@PiccoloColo: W Polsce sprawdziłoby się "katolickie" podejście i to mówię całkiem serio. Kobiety chcą być jak na zachodzie ale w Polsce większość udaje tylko że jest za tolerancją, a tak na prawdę wciąż ma uprzedzenia. Kompleksy się aż wylewają i poczucie niższości aż wylewa się z Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)