Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam pare pytań prosze o pomoc.
1.Lepiej iść do psychologa czy do psychiatry? ( ostatnio czytałem na mirko jak ktoś odradzał psychologa)
2. Czy jesli wybiore psychologa to warto iść na nfz czy lepiej prywatnie?
3. Ile kosztuje taka wizyta prywatnie u psychologa, ile tych wizyt może być, ile trwa jedna?
4. Jak przemóc się żeby pójść do specjalisty? Bardzo boję się takiego spotkania i na przykład zadzwonienie gdzieś to dla mnie bardzo duży wysiłek. Jak zrobić żeby załatwić to dla mnie jak najmniej "boleśnie"?

#psychologia #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania do psychologa potrzebne jest skierowanie.
Najlepiej iść do psychiatry i on zadecyduje czy potrzeba ci leków, psychologa czy jednego i drugiego.
Psychiatra jest bez skierowania. Na pierwszej wizycie musisz tylko opisać krótko co ci jest, psychiatra zada kilka pytań, wszystko w przyjaznej atmosferze.
@AnonimoweMirkoWyznania: Odnośnie punktu 3. Koszt wizyty u psychiatry to 100-150 zł, natomiast psycholog to zazwyczaj 100 zł za sesję która trwa 1 godzinę. Generalnie po tagu przegryw zakładam, że chodzi o depresje albo jakieś fobie a to zazwyczaj leczą lekami plus psychoterapia.
WalecznaMaciora: Polecam psychoterapeutę, on (ona) może też Ci doradzić wizytę u psychiatry.
Nie ma się czego obawiać, to ludzie którzy spotykają się z problemami o których nam się nie śniło.
Wybierz doświadczonego. Koszt wizyty około 100pln.

Zaakceptował: Asterling
DobraKrowa: Psychiatra. Na nfz. Jak dobrze trafisz to może pomóc (o ile da się Ci pomóc) a jak nie to może następny. Szpital przy nowowiejskiej albo IPiN. Pierwsza rozmowa zwykle jest z psychologiem. On pyta czy chcesz iść do psychiatry czy psychiatrki (walczmy z szowinowokabularzmem). Potem oczywiście terapia albo leki. Albo skutecznie Ci pomogą albo przedstawiciele firm farmaceutycznych nagrodzą lekarza za skuteczną pomoc im.
Pamiętaj, że za dziesięć lat jak dobrze